U17: Setka Juniorek

8 stycznia 2022

Juniorki MUKS Poznań w sobotę 08.01.2022 rozegrały kolejne ligowe spotkanie. Tym razem na własnym parkiecie, w rewanżowym spotkaniu, podejmowały zespół KSKK Koszalin.

Kolejny mecz w którym podopieczne trenera Krzysztofa Dobrowolskiego długo się rozkręcały. Półtorej kwarty mecz toczył się w zasadzie na remisie. W połowie 2 kwarty poznanianki zanotowały run 15:0 i od tego momentu zaczęły grać swoim rytmem. W drugiej połowie dzięki mocnej obronie pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 18 punktów (mniej niż w 1 kwarcie). Ostatecznie gospodynie wysoko pokonują zespół z Koszalina przekraczając, po raz pierwszy w sezonie, magiczną barierę 100 punktów.

Najwięcej punktów dla Muksiar zdobyła Kornelia Kasztelan (16). Dwucyfrową zdobycz punktową zanotowały również Zuza Begier (15), Wera Bladocha (15) i Asia Rybak (10). Jednego punktu zabrakło Kadetce Zuzi Winkel do uzyskania double-double (9 pkt, 11 zbiórek). A najwyższy wskaźnik eval (+24) w drużynie osiągnęła, wspomniana wcześniej, Zuza Begier, która zagrała na niemal 63% skuteczności rzutów z gry (czterokrotnie trafiając za 3 punkty) i rozdała 6 asyst.
Wciąż należy popracować nad rzutami osobistymi, bo mimo 100% skuteczności Pauli Szymańskiej (4/4) i niemal 88% skuteczności Kornelii Kasztelan (7/8), wciąż skuteczność zespołu jest poniżej akceptowanego poziomu.

Zwycięstwo zadedykowane zostało kontuzjowanej dzień wcześniej Poli Nilsson, której cała drużyna życzy szybkiego powrotu na parkiet!!!

08-01-2022 13:30

MUKS Poznań - Klub Sportowy KSKK Koszalin 106:46
(25:19, 22:9, 31:9, 28:9)

Kasztelan 16, Begier 15 (4x3), Bladocha 15, Rybak 10, Dreszczyk 9, Winkel 9 (11 zb), Szymańska P. 8, Jałocha 7, Tomczak 7, Sitek 6, Jakubczak 4, Lepkowska 0.