U19: Awans do finałów Młodzieżowego Pucharu Polski i finałów Mistrzostw Polski

16 stycznia 2022

Juniorki Starsze MUKS Poznań w dniach 14-16.01.2022 w Gdyni wzięły udział w jednym z półfinałów Młodzieżowego Pucharu Polski 🏀

W Gdyni Muksiary rozegrały 3 spotkania i ostatecznie zajęły 2. miejsce, co najważniejsze premiowane awansem do Finałów Młodzieżowego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w dniach 29–30 stycznia 2022 roku w Bydgoszczy i jednocześnie awansem do Finałów Mistrzostw Polski.

Wyniki spotkań

MUKS Poznań -GTK Gdynia 75:68

Zawodniczki trenera Macieja Brodzińskiego już w pierwszym meczu zapewniły swoim kibicom mnóstwo emocji. Jeszcze na 3,5 minuty do końca regulaminowego czasu gry poznanianki przegrywały 13 punktami. Ale nie złożyły broni, odrobiły stratę i dzięki celnej trójce Zosi Warteckiej doprowadziły do dogrywki, w której poszły za ciosem wygrywając ostatecznie całe spotkanie.
Fotorelacja Karol Głowacki
&nbsp:
UKS Basket Aleksandrów Łódzki – MUKS Poznań 56:54

Drugi mecz i kolejne emocje. Od mocnego uderzenia zaczęły Muksiary wygrywając pierwszą kwartę 18:6. Jednak druga należała do Basketek i na przerwę ekipy schodziły przy remisie na tablicy wyników. Po przerwie żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Na 36 sekund przed końcem spotkania wciąż był remis. Tym razem jednak szczęście uśmiechnęło się do rywalek, które dorzuciły 2 punkty i wygrały.

MUKS Poznań – MUKS Piaseczno 81:54

Przed ostatnim meczem zadanie dla poznańskich zawodniczek było jedno – wygrać. Muksiary w zasadzie bez większych problemów pokonały MUKS Piaseczno, co dało awans do finałów Młodzieżowego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w dniach 29–30 stycznia 2022 roku w Bydgoszczy i zarazem awans do Finałów Mistrzostw Polski.

Miasto Poznań LoboBar Marco PoznańPomarańczarnia CafeDrukarki PoznańBudowa obiektów przemysłowychQuaybbraunLOMSProton - Stroje sportoweAgencja SimArtWSSUsługi transportowe PoznańUrząd MarszałkowskiSpołem Poznań