U15: Kadetki WICEMISTRZYNIAMI Polski!

15 czerwca 2021

W dniach 9-13 czerwca 2021 roku podopieczne trenera Krzysztofa Dobrowolskiego i trenerki Iwony Jabłońskiej udały się do Gdańska na Turniej Finałowy Mistrzostw Polski U-15.

Do rywalizacji stanęło 8 najlepszych w Polsce drużyn, które w wyniku losowania podzielone zostały na 2 grupy składające się z 4 zespołów. Muksiary trafiły do grupy B, gdzie rywalkami były ekipy ISWJ Wisła, GTK Gdynia i UKS7 MG13 Politechnika Gdańska.

Mecze grupowe

Podopieczne trenera Dobrowolskiego w grupowych spotkaniach zanotowały bilans 2 wygranych i 1 przegranej i, ku uciesze gromadnie przybyłych do Gdańska poznańskich kibiców, awansowały z 2. miejsca do strefy medalowej. W oba wygrane mecze poznanianki wchodziły bardzo długo i tak naprawdę wszystko rozstrzygnęły dopiero w ostatnich 10 minutach. Z faworyzowaną ekipą gospodarzy trzymały się do przerwy, ale silniejsze fizycznie przeciwniczki w drugiej połowie były zdecydowanie lepsze. Jednak dzięki temu możliwość zaprezentowania się na parkiecie miała cała 12 Muksiar.

MUKS Poznań – ISWJ Wisła 78:64

Napierała Bianka 26 (5 as, 6 prz), Jałocha Michalina 14 (7 zb), Winkel Zuzanna 10 (7 prz), Kupczyk Martyna 9, Bladocha Weronika 7, Begier Maria 5, Antoniak Gabriela 4, Szymańska Paulina 2, Cabańska Liwia 1, Dreszczyk Maja 0, Brodziak Alicja DNP, Grobelna Martyna DNP

MVP tego spotkania została Bianka Napierała

GTK Gdynia – MUKS Poznań 48:59

Kupczyk Martyna 17, Napierała Bianka 12 (9 zb, 5 prz), Winkel Zuzanna 12 (8 zb, 6 prz), Cabańska Liwia 6, Jałocha Michalina 4, Antoniak Gabriela 3, Begier Maria 3, Bladocha Weronika 2 (13 zb), Szymańska Paulina 0, Brodziak Alicja DNP, Dreszczyk Maja DNP, Grobelna Martyna DNP

MVP tego spotkania została Zuzanna Winkel

UKS7 MG13 Politechnika Gdańska – MUKS Poznań 64:41

Napierała Bianka 10, Winkel Zuzanna 10, Brodziak Alicja 7, Begier Maria 6, Bladocha Weronika 2 (8 zb), Cabańska Liwia 2, Dreszczyk Maja 2, Szymańska Paulina 2, Antoniak Gabriela 0, Grobelna Martyna 0, Kupczyk Martyna 0, Jałocha Michalina DNP

Mecz półfinałowy

W walce o ścisły finał przyszło zmierzyć się z ekipą UKS Trójka Żyrardow. Pierwsze punkty zdobyły co prawda zawodniczki z Mazowsza, ale Muksiary szybko wyrównały i wyszły na prowadzenie, które utrzymały już do końca spotkania.
MUKS Poznań – UKS Trójka Żyrardów 69:52

Napierała Bianka 25 (7 prz), Winkel Zuzanna 16 (11 zb), Antoniak Gabriela 11, Jałocha Michalina 7, Begier Maria 4, Bladocha Weronika 2, Cabańska Liwia 2, Szymańska Paulina 2, Kupczyk Martyna 0, Brodziak Alicja DNP, Dreszczyk Maja DNP, Grobelna Martyna DNP

MVP tego spotkania została Michalina Jałocha

Wielki FINAŁ

Wielki finał i ponownie starcie z gospodyniami imprezy ekipą Politechniki Gdańskiej. Gospodynie mając w pamięci ciężką pierwszą połowę z meczu grupowego już od początku starały sobie wypracować przewagę nad poznaniankami i uczyniły to na tyle skutecznie (wygrywając 1 kwartę 22:12), że przez całe spotkanie to one kontrolowały przebieg gry i dzięki temu po końcowym gwizdku mogły cieszyć się ze zdobycia tytułu Mistrzyń Polski.

UKS7 MG13 Politechnika Gdańska – MUKS Poznań 65:56

Napierała Bianka 18, Winkel Zuzanna 13 (8 zb, 7 prz), Cabańska Liwia 8, Kupczyk Martyna 7, Antoniak Gabriela 4, Bladocha Weronika 4, Begier Maria 2, Brodziak Alicja DNP, Dreszczyk Maja DNP, Grobelna Martyna DNP, Szymańska Paulina DNP

Podsumowanie

Nie był to łatwy sezon dla Muksiar. Zmiana trenerów i to podwójna (Aleksandra Semmler z powodów osobistych musiała zrezygnować z prowadzenia zespołu i w styczniu 2021 zespół przejęła trenerka Iwona Jabłońska, a w marcu 2021 do sztabu jako pierwszy trener dołączył Krzysztof Dobrowolski), spowodowała, że dziewczyny musiały przestawić się na niewątpliwie inne metody szkoleniowe, inne sposoby komunikacji, krótko mówiąc – inne oczekiwania. MUKS Poznań nie był typowany do grona medalistów Mistrzostw Polski Kadetek. Dzięki zaciętości i waleczności dziewczyny, wraz ze sztabem trenerskim, zdobyły WICEMISTRZOSTWO POLSKI!. Mimo, że warunki fizyczne niekoniecznie były po ich stronie, kadetki walczyły z każdym na równi, nie poddając się. Warto także dodać, że jesteśmy zespołem, który tak dobry wynik osiągnął grając tylko swoimi wychowankami!

Skład srebrnej ekipy

Trener Krzysztof Dobrowolski
Asystent trenera Iwona Jabłońska
(do grudnia 2020 zespół prowadziła trenerka Aleksandra Semmler)