Zwycięstwo Juniorek na zakończenie pierwszej rundy

5 grudnia 2017

Juniorki MUKS Poznań w niedzielę 03.12.2017 podejmowały zespół Kusy Wilki Morskie Szczecin.

Spotkanie otworzyły zawodniczki przyjezdne i po 4 minutach gry nieznacznie prowadziły, ale było to jedyne prowadzenie szczecinianek w tym meczu. Od 5 minuty Muksiary systematycznie powiększały swoją przewagę…. W pierwszej kwarcie obrona była trochę dziurawa, ale już od drugiej odsłony poznanianki zaczęły mocniej pracować, dzięki czemu miały okazję do przechwytów i kontrataków.

Dobry mecz zagrała Magdalena Kowalewska uzyskując eval 25 (18 punktów i 5 przechwytów). Na wyróżnienie też zasługują nasze rozgrywające – Julia Michalik eval 14 (6 punktów, 5 przechwytów i 6 asyst) oraz Hanna Dulnik eval 13 (9 punktów, 5 przechwytów i 3 bloki). Dwucyfrowy eval (14) uzyskały również nasze podkoszowe – Karolina Giżyńska (8 punktów i 6 zbiórek) oraz Justyna Różańska (15 punktów).

Zespołowa gra przyniosła kolejne zwycięstwo, co daje na tę chwilę podopiecznym trenera Łukasza Ulchurskiego 2. miejsce w tabeli.

MUKS Poznań – Kusy Wilki Morskie Szczecin 83:41 (26:17, 14:8, 19:8, 24:8)
Kowalewska 18 (1×3, 5 przechwytów), Różańska 15 (1×3), Sendys 10, Dulnik 9 (1×3, 5 przechwytów, 3 bloki), Giżyńska 8 (6 zbiórek), Czermak 7, Jójka 6, Michalik 6 (5 przechytów, 6 asyst), Kaczmarczyk 2, Redzimska 2

Miasto Poznań bbraunQuayAgencja SimArtPomarańczarnia CafeBar Marco PoznańWSSProton - Stroje sportoweLOMSSpołem PoznańUrząd MarszałkowskiUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychLoboDrukarki Poznań