Centra: Turniej Klas 1
4 maja 2026Tuż przed majówką, w czwartek 30 kwietnia 2026 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Poznaniu odbył się Turniej Klas 1 w ramach Poznańskich Centrów Koszykówki MUKS Poznań.
W wydarzeniu wzięło udział 5 poznańskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 7 (Grunwald), Szkoła Podstawowa nr 19 (Rataje), Szkoła Podstawowa nr 45 (Zawady), Szkoła Podstawowa nr 51 (Rataje) oraz Szkoła Podstawowa nr 59 (Minikowo), a atmosfera od samego początku była pełna energii, radości i sportowej rywalizacji.
Uroczystego rozpoczęcia dokonała przedstawicielka Zarządu MUKS Poznań – Prezes Iwona Jabłońska. Podkreśliła ona znaczenie takich wydarzeń w rozwoju sportowym dzieci oraz budowaniu pasji do koszykówki od najmłodszych lat.
Po takim wstępie trener motoryki Krzysztof Wierzbicki poprowadził dla wszystkich zespołów rozgrzewkę, a następnie dziewczynki zmierzyły się w sześciu konkurencjach sprawnościowych: wyścigach w rzędach z elementami biegu, kozłowania, toczenia piłki i ćwiczeń zwinnościowych.
Następnie rozegrano mecze koszykówki systemem „każdy z każdym” (2 × 6 minut). Spotkania przyniosły wiele emocji i pokazały duże zaangażowanie oraz radość z gry.
Turniej przebiegł w atmosferze zdrowej rywalizacji, radości i wspólnej zabawy. Nie zabrakło uśmiechów i ducha fair play.
Szczególnym momentem wydarzenia była okazja do rozmowy z trenerką Elizą Łakomą, która jest jednocześnie zawodniczką naszej seniorskiej, 1 ligowej, drużyny. Młode adeptki koszykówki mogły zapytać o jej pierwsze kroki w koszykówce oraz drodze, jaką przeszła do gry na obecnym poziomie. Spotkanie było dla młodych zawodniczek inspirującym doświadczeniem.
Wyróżnienia indywidualne
Po zakończeniu zmagań trenerzy wskazali po 3 zawodniczki w swoich zespołach, które zostały wyróżnione dyplomami, kolorowymi workami ufundowanymi przez jednego z muksowych partnerów Agencję Reklamową SIM-ART oraz muksowymi magnesami.
SP7 Trenerka Eliza Łakoma
⛹️♀️ Maja Habiera
⛹️♀️ Aleksandra Piotrowska
⛹️♀️ Helena Szłapka
SP19 Trenerka Paulina Bednarska
⛹️♀️ Agata Błaszkiewicz
⛹️♀️ Maja Molenda
⛹️♀️ Maria Sróel
SP45 Trenerka Małgorzata Woźniak
⛹️♀️ Iga Hytry
⛹️♀️ Lilly Matuszewska
⛹️♀️ Lena Stefanowicz
SP51 Trener Krzysztof Wierzbicki
⛹️♀️ Justyna Orczyk
⛹️♀️ Aleksandra Sadowska
⛹️♀️ Lena Smolińska
SP59 Trenerka Gabriela Adamczak
⛹️♀️ Antonina Marciniak
⛹️♀️ Liliana Pancer
⛹️♀️ Marlena Wiśniewska
Na zakończenie każda uczestniczka turnieju otrzymała również upominki od MUKS Poznań – pamiątkowe smycze oraz słodycze, a Prezes Klubu serdecznie podziękowała wszystkim szkołom za przybycie i trwającą od wielu lat współpracę.


























