1LK: Trudna przeprawa z gorzowską młodzieżą

3 lutego 2021

W 1 ligowym starciu pomiędzy ekipami MUKS Poznań i Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski faworytkami były poznanianki, które mają w ekipie starsze i bardziej doświadczone zawodniczki.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Za to kolejne 10 minut już zdecydowanie należało do przyjezdnych, które pozwoliły na zdobycie gospodyniom zaledwie 6 punktów, przy 20 swoich. Po przerwie, świadome przewagi Muksiary trochę odpuściły i gra znów była wyrównana. Ostatnie 10 minut to pogoń gorzowianek. Na szczęście dla podopiecznych trenera Macieja Brodzińskiego gospodyniom zabrakło czasu i to MUKS Poznań mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Najwięcej punktów zdobyła Aleksandra Zięmborska, a dwucyfrową zdobycz punktową dorzuciły również Alicja Szloser i Eliza Łakoma. Przegrana została walka na tablicach (32:43) i niestety zawiodła skuteczność na linii rzutów osobistych (zaledwie 56%). Nie zmienia to faktu, że 2 punkty jadą do Poznania 🙂

03-02-2021 19:00

ENEA AZS AJP II Gorzów Wielkopolski - MUKS Poznań 59:64
(16:19, 6:20, 13:14, 24:11)

Zięmborska 17, Szloser 11, Łakoma 10, Papiernik 9 (6 as), Masłowska 5, Woźniak 5, Ratajczak 3, Batura 2, Juskowiak 2, Ignerska 0.

Miasto Poznań Bar Marco PoznańQuaySpołem PoznańDrukarki PoznańLoboLOMSBudowa obiektów przemysłowychWSSAgencja SimArtPomarańczarnia CafebbraunUrząd MarszałkowskiUsługi transportowe PoznańProton - Stroje sportowe