Muksiary kończą sezon na 4. miejscu

17 kwietnia 2021

W dwumeczu, którego stawką był brązowy medal rozgrywek 1. ligi kobiet, górą zwycięzca grupy B – AZS Politechnika Korona Kraków. Ale wygrana wcale nie przyszła tak łatwo.

Pierwsze starcie

Pierwszy mecz został rozegrany w Poznaniu w sobotę 10.04.2021.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które do przerwy wypracowały sobie 8 punktową przewagę. Poznanianki nie mogły wstrzelić się zza łuku 6,75 i oddały w tej części gry, aż 10 niecelnych rzutów. Krakowianki natomiast trzykrotnie trafiły za 3. W poznańskiej ekipie ciężar gry w pierwszych 20 minutach wzięła na siebie, MVP sezonu zasadniczego, Aleksandra Zięmborska, która zdobyła 10 punktów. Po 6 dorzuciły Weronika Papiernik i Weronika Woźniak.

Mocno zmotywowane w szatni przez trenera Macieja Brodzińskiego Muksiary w drugiej połowie zaczęły odrabiać straty. Udało im się nawet wyjść na 5 punktowe prowadzenie w ostatniej kwarcie, ale krakowianki trzymały rękę na pulsie. I to one wygrywały 3 punktami na 50 sekund przed końcem spotkania. Tym razem skuteczność naszego dystansowego strzelca nie zawiodła i na 30 sekund do ostatniego gwizdka Weronika Woźniak trafiając za 3 punkty doprowadza do remisu. Żadna z ekip nie rozstrzygnęła tego spotkania na swoją korzyść – co prawda zarówno krakowianki, jak i poznanianki (Weronika Papiernik) oddały rzuty do kosza, jednak nie były one celne.

I tak pierwszy mecz pomiędzy MUKS-em Poznań i AZS Politechniką Koroną Kraków zakończył się remisem.

Najwięcej punktów (26) i eval +27 uzyskała Aleksandra Zięmborska, 17 punktów (10/10 z linii rzutów osobistych) dorzuciła kapitan Weronika Papiernik, a 13 pkt zostało zapisanych na koncie Weroniki Woźniak.

Tradycyjnie po meczu na najlepsze zawodniczki wskazane przez trenerów czekały upominki ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl. A trafiły one w ręce Katarzyny Kocaj z Krakowa i Muksiary Weroniki Papiernik.

10-04-2021 17:00

MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 72:72
(16-20, 14-18, 24-18, 18-16)

Zięmborska 26, Papiernik 17, Woźniak 13, Masłowska 8, Ratajczak 4, Batura 2, Łakoma 2, Ignerska 0, Juskowiak 0, Piotrowska 0, Burzyńska DNP, Szloser DNP

Oficjalne statystyki [.pdf]

Decydująca rozgrywka

Mecz, który rozstrzygał walkę o brązowy medal rozgrywek pierwszoligowych, odbył się 17.04.2021 w Krakowie. Pierwsza kwarta na korzyść gospodyń. W drugiej do głosu doszły przyjezdne i po 20 minutach na tablicy wyników widniał remis.

Emocji nie zabrakło również po przerwie. Wyrównana 3 kwarta, ale to krakowianki po 30 minutach odskoczyły na 5 pkt. Na początku ostatniej odsłony spotkania, dzięki punktom Elizy Łakomej i Weroniki Woźniak, różnica wynosiła zaledwie 2 oczka. Ale wtedy zawodniczki trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego pokazały, że są u siebie. Zdobyły kolejne punkty, a przewaga na niespełna 3 minuty do końca wynosiła już 12 pkt. Za 5 przewinień musiała opuścić boisko podstawowa rozgrywająca Weronika Papiernik i grę w tej nerwowej końcówce musiała prowadzić 16-letnia Kornelia Ignerska. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem krakowianek, które mogły cieszyć się z wywalczenia brązowych medali.

Najwięcej punktów zdobyła niezawodna Aleksandra Zięmborska (23), a po 15 pkt dorzuciły Weronika Papiernik (3×3) i Weronika Woźniak (4×3). Blisko uzyskania double-double była Eliza Łakoma (9 pkt, 11 zbiórek).

Lekki niedosyt pewnie jest, ale w sumie był to udany sezon!!!

17-04-2021 17:00

AZS Politechnika Korona Kraków - MUKS Poznań 81:73
(22-14, 20-28, 19-14, 20-17)

Zięmborska 23, Papiernik 15, Woźniak 15, Łakoma 9, Szloser 9, Batura 2, Ignerska 0, Juskowiak 0, Masłowska 0, Ratajczak 0

Miasto Poznań FizjoFit Michał WesołowskiAgencja SimArtProton - Stroje sportoweSpołem PoznańLoboKawa PavinUsługi transportowe PoznańBar Marco Poznań