Pierwsze trójki Kórniczanek

20 lutego 2017

Parkiet hali sportowej MKS Opalenica okazał się dla nas gościnny, a dodatkowo było to historyczne spotkanie dla MUKS Kórnik, ponieważ nasze młodziczki młodsze zanotowały na swoim koncie pierwsze celne rzuty za 3 punkty!

Brawo Dziewczyny!

Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie, gdyż MKS Opalenica to waleczne zawodniczki, szybkie i sprawne. A naszej drużynie wygrana była niezbędna dla utrzymania się na wysokiej drugiej pozycji w grupie.

Początek meczu należał do przeciwniczek, to one zdobyły pierwsze punkty, ale dobra obrona Kórnickich Muskiar nie pozwoliła zawodniczkom z Opalenicy odskoczyć zbyt daleko i wkrótce same zaczęły zdobywać punkty, a rzucona przez Marysię Pyrzowską pod koniec 1 kwarty pierwsza trójka pozwoliła nieznacznie wygrać tę kwartę.

Druga kwarta zdecydowanie należała do Kórniczanek. Bardzo dobra obrona, kolejny celny rzut za trzy punkty tym razem w wykonaniu Beaty Kapitan, dobre wykorzystanie elementu zasłony i odskakujemy rywalkom na 15 punktów.

Na drugą połowę przeciwniczki weszły bardzo zmotywowane. Dobrą obroną utrudniającą Muksiarom skonstruowanie ataku, własnymi szybkimi podaniami wygrywają 3 kwartę 4 punktami.

Ostatnia kwarta, to bardzo wyrównana walka po obu stronach parkietu. Tutaj przede wszystkim liczyło się wytrzymać do końca, nie odpuścić obrony, rozważnie rozgrywać piłkę unikając strat. Odporność psychiczna i wytrzymałość, a także dobre zmiany dokonane przez trenerkę w tej kwarcie, pozwoliły na jej zremisowanie. Ozdobą tej kwarty była efektowna akcja pick & roll Dominiki Jakubczak i Marii Pyrzowskiej – widać efekty ciężkiej pracy naszych dziewczyn w czasie ferii.

W spotkaniu, poza dwiema głównymi punktującymi i zdobywczyniami punktów zza linii 6,75 m, wyróżniła się też bardzo dobrą skutecznością Monika Gorzycka . To właśnie Monice i Marysi zaufanie okazała trenerka Małgorzata Dudka powierzając im rzuty osobiste po przewinieniu technicznym otrzymanym przez trenera przeciwniczek. A dziewczyny tego zaufania nie zawiodły.

Kibice z Kórnika, którzy dzielnie jeżdżą na wszystkie spotkania, na pewno nie byli zawiedzeni zarówno wynikiem jak i widowiskiem. Ostatecznie mecz zakończył się 12 punktową przewagą MUKS Kórnik.

MKS Opalenica – MUKS Kórnik 39:51 (11:12, 5:20, 11:7, 12:12)
Pyrzowska 10 (1×3), Kapitan 9 (1×3), Gorzycka 7, A. Szekiełda 6, Grząślewicz 5, Jakubczak 5, Gorzałczana 4, Guziana 4, Tomczak 1, Bladocha, Strzykowska, Szmajdzińska