Pracowity weekend Młodziczek Młodszych MUKS I

21 lutego 2017

W sobotę 18.02.2017 zespół Katarzyny Czuk udał się do Torunia, aby rozegrać dwa mecze sparingowe z zespołami z Grudziądza i Torunia z rocznika 2003.

Starsze przeciwniczki, mocniejsze fizycznie i bardziej doświadczone postawiły wyżej poprzeczkę niż są do tego przyzwyczajone Muksiary, które w swojej lidze do tej pory nie przegrały żadnego meczu.

Sparing z Basket Stal Grudziądz

Pierwszy mecz to walka przeciwko Basket Stal Grudziądz. Nasze dziewczyny, bardzo zmotywowane od pierwszej minuty zaskakują przeciwnika i wygrywają kwartę 18:5. W kolejnych kwartach zaskoczone przeciwniczki zaczynają powoli odrabiać straty, ale Muksiary nie dały wyrwać sobie zwycięstwa wygrywając ostatecznie 38:28.

Sparing z MMKS Katarzynki Toruń

Drugi mecz gramy z zespołem MMKS Katarzynki Toruń. Rozpoczynamy źle. Muksiary zostały zaskoczone dobrą obroną i dobrą grą w ataku przeciwniczek. Pojawia się dużo strat, niecelnych rzutów spod kosza i brak walki. Przegrywamy pierwszą połowę 10:23. W drugiej połowie dziewczyny biorą się w garść i zaczynają grać swoją grę. Udaje nam się wygrać drugą połowę 11:10. Ostatecznie przegrywamy mecz 21:33. Ale nie wynik jest tu najważniejszy.
Była to dobra lekcja dla Młodziczek, które miały okazje powalczyć ze starszymi zespołami i zobaczyć nad czym trzeba pracować.

Na zakończenie sportowej soboty zespół udał się na mecz Ekstraklasy Kobiet Energa Toruń – Wisła Can-Pack Kraków.

Mecz ligowy w Koninie

Po ciężkiej i pełnej wrażeń sobocie w niedzielę nadszedł czas na kolejny mecz Ligi Młodziczek Młodszych – zatem czasu na regenerację nie było zbyt dużo, ale efekty sobotnich potyczek ze starszymi koleżankami było widać…
Wysoka wygrana w Koninie 94:14. Jednak nie o wynik tutaj chodzi, ale o styl gry naszego zespołu. Od pierwszej minuty zdeterminowane, walczące o każdą piłkę. Dziewczyny grały mądrze, podejmując dużo gry 1×1 na kontakcie z przeciwnikiem. Nie zabrakło również rzutów z półdystansu i dystansu – celny rzut za 3 pkt Marysi Gruszczyńskiej w ostatnich sekundach 3 kwarty. Coraz lepsza obrona – mniej fauli, czyli mniejsza praca rękoma, a większy wysiłek na niskich nogach.
Gratulacje dla całego zespołu – oby tak dalej!

MKS MOS Konin – MUKS I Poznań 14 : 94 (2:25, 7:20, 2:31, 3:18)
Juskowiak 17, Szaroleta 14, Walczak 14, Gruszczyńska 13, Wojciechowska 12, Głowacka 9, Malchrowicz 8, Gabryelewicz 7, Piasna 4.

Kilka zdjęć autorstwa Pana Karola Głowackiego poniżej, reszta w załączonym linku.

Miasto Poznań Budowa obiektów przemysłowychWSSUrząd MarszałkowskiBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańAgencja SimArtSpołem PoznańPomarańczarnia CafebbraunLOMSQuayDrukarki PoznańLobo