U18: Awans Juniorek do 1/4 Mistrzostw Polski

13 marca 2017

Mecz w Lesznie

W czwartek 02.03.2017 nasze Juniorki udały się na rewanżowe spotkanie z leszczyńską Tęczą. Mimo, że mecz w Poznaniu zakończył się 13 punktową wygraną Muksiar nie można było być pewnym wyniku w Lesznie, gdyż hala Trapez nie jest “zbyt przychylna” dla przyjezdnych. A do tego walka toczyła się o awans do rozgrywek centralnych.

Lekko nie było. Pierwsza kwarta na remisie, ale do przerwy to gospodynie wychodzą na 3 punktowe prowadzenie, co spowodowało zapewne, że mocno weszły w trzecią kwartę i wygrywają ją 11:6. Ostatnia odsłona spotkania to walka naszych zawodniczek, by przegrać jak najmniejszą ilością punktów. Ostatecznie przegrywamy spotkanie 11 punktami, przy skuteczności na poziomie 24% (!), ale możemy się cieszyć z awansu do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski U18.

TĘCZA Leszno – MUKS Poznań 54:43 (14:14, 12:9, 11:6, 17:14)
Kowalewska 18 (2×3), Pilichowska 9 (2 bloki), Perła 7 (5 przechwytów), Olejnik 4, Jóźwiak 3 (7 zbiórek), Masłowska 2 (4 asysty), Giżyńska, Strzelczyk, Sendys.

Zwycięstwo na zakończenie rozgrywek ligowych

W sobotę 11.03.2017 na własnym parkiecie juniorki rozegrały ostatnie ligowe spotkanie, a przeciwnikiem był zespół ze Szczecina. W pierwszej rundzie przez 20 minut bardzo się męczyliśmy i nie mogliśmy wypracować sobie zdecydowanej przewagi.

Na szczęście tym razem mecz wyglądał zupełnie inaczej. Dziewczyny rozpoczęły od mocnego uderzenia 18:0. Pierwszy punkt przyjezdne zdobyły w 6 minucie z linii rzutów osobistych. W całej kwarcie zresztą szczecinianki nie trafiły żadnego rzutu z gry.

Druga kwarta to równie mocna obrona naszych dziewczyn i powiększanie przewagi – na przerwę schodzimy przy stanie 63:11 dla poznanianek.

Po zmianie stron trener Łukasz Ulchurski mógł swobodnie rotować składem i sprawdzać różne warianty ustawień oraz dać więcej minut grania Kadetkom.

Juniorki zdecydowanie wygrywają ostatnie spotkanie rundy zasadniczej i w rozgrywkach wielkopolskiej ligi juniorek zajmują zasłużone 3 miejsce.

MUKS Poznań – KUSY WILKI MORSKIE Szczecin 97:32 (29:3, 34:8, 16:6, 18:15)
Strzelczyk 20 (4×3, 4 przechwyty), Olejnik 14 (1×3, 5 asyst), Pilichowska 12 (3 bloki), Perła 10, Sendys 10, Giżyńska 9, Hantys 8, Masłowska 5 (6 zbiórek, 5 asyst), Czermak 4 (6 zbiórek), Michalik 4, Gasiuk 1, Kowalewska

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychWSSQuaybbraunProton - Stroje sportoweAgencja SimArtDrukarki PoznańLOMSUsługi transportowe PoznańUrząd MarszałkowskiSpołem PoznańBar Marco PoznańLobo