U18: Pierwszy dzień ćwierćfinałów U18

31 marca 2017

Dzisiaj w Poznaniu rozpoczął się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii do lat 18. Do niedzieli w Hali B przy ulicy Chwiałkowskiego walczyć w nim będą cztery zespoły:

PTK Lumi Pabianice
MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław
KS Basket 25 Bydgoszcz

Mecz PTK Lumi Pabianice – KS Basket 25 Bydgoszcz

W pierwszym piątkowym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły PTK Lumi Pabianice oraz KS Basket 25 Bydgoszcz. Od samego początku na boisku przeważał niesiony głośnym dopingiem zespół z Pabianic. Oddał tylko ostatnią kwartę, ale głównie za sprawą gry zawodniczek “drugopiątkowych”. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 58:38 i było raczej jednostronnym widowiskiem.
Najskuteczniejszymi zawodniczkami z Pabianic były Martyna Cybert 12 i Justyna Rudzka 11 (1), natomiast z Bydgoszczy Martyna Finc 11 (3)

Mecz MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław – MUKS Poznań

W drugim spotkaniu tego dnia zespół MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław w roli gospodarza meczu podejmował MUKS Poznań. Mecz od początku stał na wysokim poziomie. Obie drużyny nie chciały dać sobie narzucić stylu gry rywala. Pierwsza kwarta była walką punkt za punkt. Dopiero w końcówce podopieczne Łukasza Ulchurskiego zaczęły zdobywać niewielkie prowadzenie. Druga odsłona to dalsze mozolne budowanie przewagi zespołu z Poznania.

Po 20 minutach kibice zgromadzeni na Hali B mogli spodziewać się dalszego wyrównanego spotkania, w którym zwycięstwo będzie się rozstrzygało do ostatnich sekund. Tak niestety się nie stało. W pewnym momencie gra poznanianek siadła. Kiedy przeciwnik zaczął odrabiać straty my nie potrafiliśmy wybić go z rytmu. Seria celnych rzutów za 3 punkty oraz dobra gra rozgrywających w zespole z Wrocławia – Weroniki Hipp oraz Wiktorii Kazimierowicz doprowadziły do pojawienia się na tablicy remisu. To był początek problemów, których apogeum nadeszło w ostatniej odsłonie.

Zespół z Poznania nie potrafił się odnaleźć zarówno po jednej jak i drugiej stronie boiska. Chaos w ataku połączony z brakiem wiary w zwycięstwo doprowadził do tego, że zamiast walczyć jak równy z równym do ostatniej minuty Poznanianki musiały uznać wyższość zespołu z Wrocławia

MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław – MUKS Poznań 74:59 (13:17, 10:16, 23:18, 28:8)
Julia Perła 18 (3×4), Magda Kowalewska 16 (1×3, 8 zbiórek, 3 bloki), Alicja Jóźwiak 6, Karolina Masłowska 5 (1×3), Wiktoria Strzelczyk 5 (1×3), Karolina Gizyńska 4, Julka Michalik 2, Paulina Pilichowska 2, Patrycja Olejnik 1 (7 zbiórek), Oliwia Czermak, Paulina Hantys, Ola Sendys.

Terminarz na sobotę

W sobotę zaczynamy o godzinie 11:00 spotkaniem pomiędzy PTK Pabianice a Ślęza Wrocław. Dwie godziny później o 13:00 zespół Łukasza Ulchurskiego zmierzy się z Bydgoszczą. Serdecznie zapraszamy wstępna wszystkie spotkania jest wolny.