Pomarańczarnia przegrywa z SMS

24 kwietnia 2017

Pierwsze spotkanie półfinałowe Pomarańczarnia MUKS Poznań – SMS Pzkosz Łomianki zakończyło się zdecydowaną wygraną Gości. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry. Każdy z zespołów miał swoje 5 minut. Najpierw niewielką przewagę uzyskały podopieczne Macieja Brodzińskiego, potem zespół Gości odrobił straty i jeszcze trzy minuty przed końcem tej odsłony spotkania prowadził 4 punktami – 10:14. Poznanianki dzięki dobrej grze w obronie wywalczyły kilka kolejnych akcji odrabiając straty i wychodząc na niewielkie prowadzenie. Niestety każdy ciężko wypracowany przez gospodynie punkt był szybko niwelowany celną trójką Anny Makurat, która w całym spotkaniu zdobyła w sumie 27 punktów.

Kluczowa druga kwarta

Druga kwarta była kluczowa dla dalszego przebiegu spotkania. Na początku Pomarańczarnia kontynuowała dobrą passę z końca pierwszej odsłony zdobywając niewielkie prowadzenie. Ostatnie 4 minuty okazały się jednak zgubne dla zespołu z Poznania. Po celnym rzucie Iwony Szarzyńskiej na tablicy pojawił się remis 34:34 i od tego momentu w szeregach MUKS-u zaczęło dziać się coś złego. Seria niecelnych rzutów oraz strat, które skrzętnie zespół przeciwny zamieniał na punkty, dały wynik po 20 minutach daleki od oczekiwań tłumnie zgromadzonych w Hali B kibiców 38:46.

Trzecia odsłona spotkania mimo dobrej gry Pomarańczarni nie przynosiła pożądanych efektów. Poznanianki zostawiały na parkiecie bardzo dużo zdrowia i walczyły o każdy punkt, ale przeciwnik okazał się w tym dniu lepszy. Ta kwarta zakończyła się remisem 20:20. W końcowej odsłonie spotkania, kiedy było widać, że zwycięstwo w tym meczu zespołu Poznania będzie bardzo trudne Trener zdecydował się wpuścić na plac gry zawodniczki mniej doświadczonych, aby te miały szanse zdobyć kolejnych kilka minut na parkietach pierwszej ligi.

23-04-2017 17:00

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań - SMS PZKOSZ ŁOMIANKI 61:80
(25:25, 13:21, 20:20, 3:14)

Szarzyńska 16 (2×3, 6 zbiórek), Durak 15, Bednarczyk 9 (1×3, 6 asyst), Miśkiewicz 7, Klatt 5 (1×3), Olszewska 4, Szemraj 4, Jóźwiak 1, Pilichowska, Policha, Strzelczyk

Spotkanie rewanżowe

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą środę 26 kwietnia 2017 o godzinie 16:00 w Łomiankach i będzie decydujące dla dalszego przebiegu sezonu drużyny z Poznania.

Miasto Poznań Społem PoznańLoboDrukarki PoznańProton - Stroje sportowebbraunAgencja SimArtPomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychBar Marco PoznańLOMSWSSUsługi transportowe PoznańUrząd MarszałkowskiQuay