Pierwszy turniej półfinałowy minikoszykarek rocznik 2006

1 maja 2017

W rozgrywkach minikoszykówki dziewcząt rocznika 2006 przyszedł czas na turnieje półfinałowe. W grupie C do której trafiły nasze zawodniczki będą walczyć ze sobą zespoły MUKS Poznań, MUKS Kórnik i UKS Dwójka Rogoźno.

Pierwszy z turniejów odbył się w sobotę 29.04.2017 w Szkole Podstawowej nr 19 na osiedlu Oświecenia w Poznaniu, a gospodarzem był zespół MUKS Poznań

MUKS Poznań – MUKS Kórnik

W pierwszym meczu – MUKSowe derby. Na początku oba zespoły grały wyrównanie, popełniając sporo błędów przy wykańczaniu akcji. Dopiero po zmianie piątek zespół z Poznania, trenera Kamila Słowika, odskoczył koleżankom z Kórnika i po pierwszej kwarcie było 12:2. Kórniczanki nie poddawały się jednak i w drugiej kwarcie zdołały odrobić część strat wygrywając tę odsłonę 9:6. Druga połowa meczu to bardziej wyrównana gra obu zespołów. Duża ilość fauli i strat spowodowała, że ostateczny wynik nie był zbyt wysoki.
W zespole z Kórnika w meczu wyróżniała się Weronika Bladocha, która rzuciła 13 z 18 punktów swojej drużyny, walcząc dobrze pod koszem rywalek. W zespole gospodarzy wszystkie zawodniczki zagrały na równym poziomie. Najwięcej punktów (6) zdobyła Liwia Cabańska.

MUKS Poznań – MUKS Kórnik 28:18 (12:2; 6:9; 6:2; 4:5)

POZNAŃ: Cabańska Liwia 6, Napierała Bianka 4, Begier Zuzanna 2, Byttner Inez 2, Dudziak Antonina 2, Jałocha Michalina 2, Jaskólska Ida 2, Michalak Kasia 2, Strzelecka Oliwia 2, Szymańska Paulina 2, Winkiel Zuzanna 2, Anioł Zuzanna, Ratajczak Martyna.
KÓRNIK: Bladocha Weronika 13, Krzyżkowiak Zuzanna 3, Antoniak Gabrysia 2, Dłużyk Ola, Grząślewicz Augustyna, Kędziora Barbara, Lasek Melania, Nowaczyk Matylda, Piątek Nina, Płosaj Wiktoria, Szaroleta Emilia, Zgarda Oliwia.

MUKS KÓRNIK – UKS Dwójka Rogoźno

W drugim meczu Kórniczanki podejmowały zespół z Rogoźna. Na początku spotkanie było wyrównane, dziewczyny musiały walczyć o każdą piłkę, starając się przy tym bronić bez faulowania. Dopiero w drugiej kwarcie przy wyniku 14:10 Muksiary wskoczyły na wyższy bieg i serią 10 punktów z rzędu wypracowały bezpieczną przewagę, która pozwoliła im na kontrolowanie spotkania do samego końca. Ostatecznie podopieczne trenerki Małgorzaty Dudki wygrały mecz 39:25
W tym meczu należy wyróżnić Zuzannę Krzyżkowiak i Weronikę Bladochę, które dobrze prowadziły grę zespołu w swoich piątkach, zdobywając odpowiednio 14 i 12 punktów.
Natomiast w zespole trenera Stanisława Kozłowskiego wyróżniała się kapitan zespołu Sonia Błażejewska, zdobywczyni 9 punktów.

MUKS Kórnik – UKS Dwójka Rogoźno 39:25 (12:6; 14:4; 8:6; 5:9)

Krzyżkowiak Zuzanna 14, Bladocha Weronika 12, Antoniak Gabrysia 4, Dłużyk Ola 4, Kędziora Barbara 2, Płosaj Wiktoria 1, Szaroleta Emilia 2, Grząślewicz Augustyna, Lasek Melania, Nowaczyk Matylda, Piątek Nina, Zgarda Oliwia.

MUKS Poznań – UKS Dwójka Rogoźno

W ostatnim meczu “niezbyt gościnne” poznanianki podejmowały zespół z Rogoźna. Dziewczyny od początku mocno przycisnęły rywalki w obronie, nie pozostawiając im swobody przy wyprowadzaniu piłki. Przez to po pierwszej kwarcie miały już dużą przewagę, którą z każdą kolejną minutą powiększały. Dobra postawa w obronie i zmniejszona liczba popełnianych błędów (a przez to i fauli) pozwalały na swobodną grę. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowaną wygraną MUKSU.

MUKS Poznań – UKS Dwójka Rogoźno 62:11 (22:2; 16:3; 14:4; 10:2)

Napierała Bianka 14, Jałocha Michalina 10, Szymańska Paulina 7, Byttner Inez 6, Jaskólska Ida 6, Ratajczak Martyna 5, Begier Zuzanna 4, Strzelecka Oliwia 4, Anioł Zuzanna 2, Dudziak Antonina 2, Winkiel Zuzanna 2, Cabańska Liwia, Michalak Kasia.