Dwa wysokie zwycięstwa Kórniczanek na dobry początek

1 października 2017

W sobotę 30 września 2017 r. w hali KCSiR Oaza w Kórniku odbyły się dwa mecze rozpoczynające sezon 2017/2018 w lidze U14 i U12.

Zespoły MUKS Kórnik U14 trenerki Małgorzaty Dudki i U12 trenera Kamila Słowika zmierzyły się z drużynami MKS MOS Konin.

Młodziczki Starsze

Starsze Muksiary kontrolowały przebieg meczu w kolejnych kwartach powiększając przewagę. Cieszy zastosowanie nowych technik rzutowych i dość dobra organizacja ataku. Zaangażowanie dziewczyn niekiedy przekładało się na sporą liczbę fauli, ale były i piękne akcje w obronie powodujące straty, błędy kroków i niemożność wyprowadzenia piłki przez przeciwnika.

Ogólnie było to dobre spotkanie kórniczanek. Oby było dobrą wróżbą na cały nadchodzący sezon.

Wybitny mecz w ataku zagrała Beata Kapitan zdobywając 18 punktów w pięknym stylu. Nie zawiodła też kapitan drużyny Ola Szmajdzińska 14 punktów. Najlepszą obroną może pochwalić się Agnieszka Szekiełda, a dobrym przeglądem boiska i wieloma asystami Marysia Pyrzowska (10 punktów).

Trenerka Małgosia Dudka miała lekki niedosyt, ale była zadowolona ze swoich podopiecznych.

MUKS Kórnik – MKS MOS Konin 74:30 (19:5, 16:6, 19:7, 20:12)
Kapitan 18, Szmajdzińska 14, Pyrzowska 10, Bladocha 6, Gorzałczana 6, Grząślewicz Klementyn 6, Szekiełda 5, Stańczewska 4, Tomczak 3, Strzykowska 2, Gorzycka, Jakubczak

Minikoszykówka – Żaczki

Młodsze Muksiary rozpoczęły spotkanie z wysokiego poziomu. Przemyślanymi podaniami i dobrą celnością zakończyły I kwartę wynikiem 28:4. W kolejnych kwartach nadal dominowały Kórniczanki prezentując dobrą grę zespołową.
Dopiero w ostatniej kwarcie zawodniczki MKS MOS Konin zacięcie nadrabiały straty

Skutecznością rzutów z gry wyróżniała się Zuzia Krzyżkowiak (17 pkt). Dobre asysty i przechwyty zaliczyły Martyna Kupczyk (12 pkt) i Gabrysia Antoniak (7pkt).

MUKS Kórnik – MKS MOS Konin 89:19 (28:4, 24:2, 24:2, 13:11)
Krzyżkowiak 17, Płosaj 13, Dłużyk 12, Kupczyk 12, Antoniak 7, Grząslewicz Augustyna 6, Kędziora 6, Szaroleta 6, Smolarkiewicz 6, Bladocha 4