Młodziczki Młodsze MUKS Kórnik kontynuują dobrą passę

8 października 2017

W niedzielę 08.10.2017 na kórnickiej Oazie spotkały się drużyny młodziczek młodszych – Muks Kórnik w roli gospodyń oraz UKS Olimp Rawicz w roli gości.

Przebieg meczu

Dziewczyny nastawiły się na trudne spotkanie, pamiętając że zespół z Rawicza w maju br. zdobył I miejsce w lidze minikoszykówki. Przeciwniczki były bardzo dobre technicznie, szybkie i skuteczne. Pierwsza połowa to ciężka walka po obu stronach boiska. Kórniczanki nie mogąc znaleźć sposobu na szybki atak Rawicza wielokrotnie faulowały, dając rywalkom możliwość zdobywania łatwych punktów z linii rzutów osobistych. Szczęśliwie błędy w obronie, rekompensowane były atakiem i co dało remis po 20 minutach gry.

W przerwie trenerka Małgorzata Dudka i trener Kamil Słowik zabierają kórniczanki do szatni na dłuższą rozmowę. Nowa odsłona przynosi znacznie lepszą grę obronną i jeszcze bardziej zdecydowany atak. Przeciwniczki nie są w stanie wyprowadzać już tak wielu celnych akcji, za to muksiary zdobywają kolejne punkty. To zdecydowanie najlepsza kwarta w której zespół z Kórnika ucieka rawiczankom na 10 punktów. W ostatniej kwarcie róznica na korzyść MUKS Kórnik jeszcze została zwiększona, a mecz kończy się wynikiem 66:49.

Wyróżniające się zawodniczki

Bardzo dobre spotkanie rozegrały najwyższe zawodniczki Marysia Pyrzowska (22 pkt) oraz Agata Tomczak (12 pkt) – obie umiały przedrzeć się pod kosz i albo zyskiwały punkty, albo wymuszały faule i stawały na linii rzutów osobistych. Kilka widowiskowych wejść pod kosz pokazała Klementyna Grząślewicz (7 pkt). Na rozegraniu dobrze radziła sobie Dominika Jakubczak (5pkt), Najtrudniejsze zadanie w obronie miała Weronika Bladocha, która próbowała zatrzymać najlepszego strzelca drużyny przeciwnej.

Mimo dużej ilości fauli, trenerzy byli zadowoleni z przebiegu spotkania z tak trudnym przeciwnikiem.