Pomarańczarnia MUKS Poznań wygrywa

23 października 2017

Spotkanie w Wodzisławiu Śląskim (21.10.2017) rozpoczęły gospodynie, najpierw wygrywając rzut sędziowski, a następnie zdobywając 6 kolejnych oczek. Poznanianki natomiast nie mogły wstrzelić się w kosza. Na szczęście ta niemoc została przełamana i skuteczne rzuty za 3 punkty (Iwona Szarzyńska (2x) i Magdalena Pisera), a także akcja 2 + 1 (Weronika Woźniak) doprowadziły do remisu, a potem Muksiary trochę odskoczyły i zakończyły kwartę z 9 punktową przewagą.

Druga i trzecia kwarta na remisie. Ostatnie 10 minut spotkania rozpoczęły wodzisławianki, ale przez następne 4 minuty to poznaniaki zdobyły 13 punktów z rzędu, bez odpowiedzi gospodyń, i uzyskując znaczną przewagę spokojnie dograły mecz do końca, zdecydowanie wygrywając.

Trener Maciej Brodziński mógł dać pograć wszystkim swoim zawodniczkom, a znaczącą rolę odegrały w tym meczu zmienniczki, które zdobyły w sumie 51 pkt.

ŻKK OLIMPIA Wodzisław Śląski – MUKS Poznań 60:84 (19:28, 19:17, 12:14, 10:25)
Szarzyńska 13 (3×3), Woźniak 12 (1×3, 6 przechwytów), Klatt 11 (3×3), Siemienas 11 (8 zbiórek), Pisera 10 (1×3), Kowalewska 8 (1×3), Papiernik 8, Olszewska 4 (7 asyst), Ratajczak 3, Pilichowska 2, Wdowiuk 2

Miasto Poznań Agencja SimArtBudowa obiektów przemysłowychLobobbraunBar Marco PoznańLOMSQuaySpołem PoznańUrząd MarszałkowskiProton - Stroje sportoweDrukarki PoznańWSSUsługi transportowe PoznańPomarańczarnia Cafe