Wygrana drugoligowej drużyny

12 listopada 2017

W niedzielę 12.11.2017 drugoligowa drużyna MUKS Poznań zmierzyła się na własnym parkiecie z zespołem UKS Lider Swarzędz.

Celem, jaki postawił trener Łukasz Ulchurski swoim zawodniczkom, było przede wszystkim przećwiczenie różnych rozwiązań zarówno w obronie, jak i w ataku…

Dziewczyny rozpoczęły mecz od wysokiego prowadzenia i po 1 kwarcie na tablicy wyników było 28:11 dla poznanianek – przy 60% skuteczności rzutów z gry! Niestety kolejne 10 min to lekki chaos po stronie Muksiar, dzięki czemu ta kwarta została wygrana przez zawodniczki ze Swarzędza, wśród których najskuteczniejsza była kapitan zespołu, doświadczona Magdalena Iwanowicz. Po reprymendzie trenera w czasie przerwy koszykarki z Poznania wróciły na dobre tory i wygrały kolejne 2 kwarty.

Aż 5 zawodniczek MUKS uzyskało w tym meczu dwucyfrowy eval – Karolina Giżyńska +15, Julia Michalik +13, Hanna Dulnik +12, Alicja Jóźwiak +11 i Justyna Różańska +11!

MUKS Poznań – LIDER Swarzędz 79:48 (28:11, 14:16, 19:9, 18:12)
Giżyńska 12, Dubaj 10, Różańska 10, Czermak 9, Dulnik 8 (7 przechwytów), Jóźwiak 8, Jójka 4, Kaczmarczyk 4, Michalik 4 (8 asyst), Pilichowska 4, Redzimska 4, Strzelczyk 2

Miasto Poznań Społem PoznańbbraunBudowa obiektów przemysłowychBar Marco PoznańDrukarki PoznańUsługi transportowe PoznańLOMSWSSAgencja SimArtQuayPomarańczarnia CafeLoboProton - Stroje sportoweUrząd Marszałkowski