Wysoka wygrana Pomarańczarni

12 listopada 2017

Przed sobotnim meczem nikt nie spodziewał się tak wysokiej przewagi Pomarańczarni. Zespół Grot TomiQ Pabianice w ligowej tabeli posiadał zaledwie 2 punkty mniej, a w składzie widniały perspektywiczne zawodniczki wspierane przez bardziej doświadczone Joannę Twardowską, czy Agnieszkę Makowską.

Mocny początek

Już pierwsza kwarta pokazała, że podopieczne Macieja Brodzińskiego są bardzo zdeterminowane i chcą zyskać przewagę od samego początku. Bardzo dobra postawa poznanianek w połączeniu z kiepską skutecznością Gości spowodowała prowadzenie 21:13 po pierwszych 10 minutach, na korzyść Pomarańczarni. W tej kwarcie zespołowi z Pabianic udało się zdobyć pierwsze punkty dopiero w 5 minucie, 3 minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 19:4. Pabianiczanki zaczęły nadrabiać straty dopiero wtedy, kiedy Trener Pomarańczarni zdecydował się na zmiany w pierwszej piątce. W drugiej kwarcie zespół z Poznania stracił impet, ale nadal kontrolował przebieg meczu i po 20 minutach gry MUKS prowadził 38:28.

Trzecia kwarta zadecydowała o skali wygranej

O skali sobotniej wygranej zadecydowała 3 kwarta. Zespół Gości nie mógł się odnaleźć na boisku, popełniał wiele strat oraz nieprzemyślane faule. Poznanianki wykorzystując niemoc rywala wytrwale realizowały założenia Trenera. Widać było przemyślaną i składną grę, a o przebiegu spotkania nie decydowały jednostki tylko cała drużyna, niezależnie od tego w jakim składzie akurat była na placu gry. Dobrze widać to w końcowych statystykach. Każda z podopiecznych Trenera Macieja Brodzińskiego dostała czas na pokazanie swojej przydatności w zespole. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 63:33.

Grał cały zespoł

Ostatnia kwarta wygrana przez Pomarańczarnię 22:14 była zwieńczeniem dobrej postawy Gospodyń. Cieszy fakt, że gra naszego zespołu była bardzo przemyślana i poukładana. Posiadaliśmy ogromną przewagę własnego parkietu, którą widać było szczególnie w skuteczności rzutów za 3 punkty – 52% wobec 15% przeciwnika. W ten sposób zespół zdobył 39 punktów. Warto również zwrócić uwagę, że to już kolejny mecz, który został rozegrany przy pomocy wszystkich zawodniczek w poznańskim składzie. Trudno było doszukać się słabszych punktów w grze Pomarańczarni.

Nagrody dla najlepszych

W tym sezonie na meczach, które Pomarańczarnia rozgrywa na własnym parkiecie, w przerwach odbywa się konkurs rzutowy dla kibiców, w którym można wygrać nagrodę ufundowaną przez sklep internetowy www.lobo.pl.

Lobo.pl funduje również nagrody dla najlepszych zawodniczek meczu z każdej drużyny… W sobotnie popołudnie w zespole gości wyróżniona została Katarzyna Szymańska, a w teamie z Poznania – Marta Wdowiuk, która uzyskała w meczu double-double zdobywając 11 punktów i notując 11 zbiórek.

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań – Grot TomiQ Pabianice 85:47 (21:13, 17:15, 25:5, 22:14)

Szarzyńska 12 (1×3), Wdowiuk 11 (2×3, 11 zbiórek), Pisera 10 (1×3), Klatt 9 (3×3), Kowalewska 9 (1×3), Papiernik 9 (1×3, 5 asyst), Woźniak 9 (3×3), Olszewska 7 (6 asyst), Ratajczak 6, Jóźwiak 3 (1×3), Pilichowska, Siemienas

Miasto Poznań Agencja SimArtProton - Stroje sportoweSpołem PoznańbbraunBudowa obiektów przemysłowychQuayUsługi transportowe PoznańBar Marco PoznańLoboPomarańczarnia CafeLOMSWSSUrząd MarszałkowskiDrukarki Poznań