Ważna wygrana z Liderem

20 listopada 2017

W niedzielę 19.11.2017 podopieczne Macieja Brodzińskiego zmierzyły się z lokalnym rywalem w Swarzędzu. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż zespół trenerki Anny Talarczyk w tym sezonie wspierany jest przez zawodniczki ekstraklasowej drużyny z Poznania.

Kluczowa pierwsza połowa

Kluczowe dla przebiegu całego spotkania okazały się dwie pierwsze kwarty. Pierwsza z nich zakończyła się 9:20, druga 11:18. W pierwszej piątce na placu gry pojawiły się Patrycja Klatt, Karolina Olszewska, Marta Wdowiuk, Magdalena Ratajczak oraz kapitan poznańskiego zespołu Iwona Szarzyńskaa. Dobry początek oraz wysokie prowadzenie uzyskane w pierwszej części spotkania dały trenerowi Muksiar możliwość dokonywania częstszych zmian i swoje umiejętności mogły pokazać zmienniczki podstawowego składu.

Zastój po przerwie

Po przerwie zawodniczki Pomarańczarni straciły nieco swojego impetu, co wykorzystały Liderki i zaczęły odrabiać straty. 3 kwarta dała koszykarkom ze Swarzędza wiarę w odwrócenie losów spotkania (wygrana gospodyń 15:6). Jednak Młody zespół z Poznania, wspierany gorącym dopingiem swoich kibiców, nie dał wyrwać sobie zwycięstwa, wygrywając również ostatnią kwartę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pomarańczarni MUKS Poznań 42:53. Wygrana zaowocowała zdobyciem kolejnych punktów w ligowej tabeli i awans na drugą pozycję w grupie B z 13 punktami na koncie.

Kolejne spotkanie w Poznaniu już w sobotę

Kolejne spotkanie pierwszoligowej drużyny Pomarańczarni z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, która z 3 zwycięstwami zajmuje obecnie 8 pozycję w tabeli odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w Hali B POSiR.

19-11-2017 17:30

Lider Swarzędz - Pomarańczarnia MUKS POZNAŃ 42:53
(9:20, 11:18, 15:6, 7:9)

Patrycja Klatt 13, Iwona Szarzyńska 10, Marta Wdowiuk 9, Karolina Olszewska 8, Magdalena Ratajczak 4, Magdalena Pisera 4, Weronika Papiernik 4, Weronika Woźniak 1, Magdalena Kowalewska, Sylwia Siemienas