Remis w klubowych derbach U12

12 grudnia 2017

W sobotnie popołudnie 9 grudnia 2017 roku MUKS Poznań trenerki Katarzyny Czuk podejmował siostrzaną drużynę MUKS Kórnik trenera Kamila Słowika.

Już od pierwszych podań Żaczki z obu zespołów zafundowały kibicom emocjonujący i wyrównany pojedynek. Po pierwszej połowie Kórniczanki prowadziły jednym punktem, nadrobiwszy straty w drugiej kwarcie. Druga połowa meczu należała już do Poznanianek, które dobrze wykorzystywały okazje zdobycia punktów spod kosza. Muksiary z obu zespołów walecznie wypracowywały wiele dynamicznych akcji, nie uchroniły się jednak przed słabszymi momentami w obronie i niecelnymi rzutami z gry.

Rewanż w najmłodszej grupie zakończył się zwycięstwem MUKS Poznań. Zatem stan meczów pomiędzy drużynami 1:1.

MUKS Poznań – MUKS Kórnik 61:50 (21:16, 8:14, 17:12, 15:8)

MUKS Poznań: Wasiak 15, Jaskólska 8, Winkel 7, Szymańska 6, Piechowiak 6, Begier 5, Michalak 4, Wieruszewska 4, Dziakiewicz 2, Klemczak 2, Dudziak 2, Gola, Witoszyńska

MUKS Kórnik: Smolarkiewicz 12, Antoniak 11, Szaroleta 8, Grząślewicz A. 5, Krzyżkowiak 4, Bruczyńska 4, Lasek 3, Dłużyk 2, Płosaj 1, Czarnecka, Zgarda

Miasto Poznań LoboProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańDrukarki PoznańPomarańczarnia CafebbraunQuayUrząd MarszałkowskiAgencja SimArtSpołem PoznańBudowa obiektów przemysłowychWSSLOMSBar Marco Poznań