Najwyższa wygrana w sezonie 92:47

14 stycznia 2018

Zaledwie 4 miejsca różnicy w ligowej tabeli nie zapowiadały tak ogromnej przewagi poznanianek w sobotnim meczu z Olimpią Wodzisław Śląski. Duże skupienie w ekipie z Poznania zaowocowało dobrą i skuteczną grą od pierwszych minut spotkania. Po pierwszej kwarcie przy wyniku 24:6 trener Maciej Brodziński spokojnie mógł zaufać zawodniczkom, które na co dzień dostają mniej minut. Dzięki temu każda z Muksiar mogła zdobywać kolejne doświadczenia na pierwszoligowym parkiecie, które będzie im bardzo potrzebne już w najbliższy piątek kiedy to w Poznaniu odbędą się mecze 1/4 finałów U22.

Przewaga od początku

Kolejne kwarty spotkania nie przyniosły przełomu. Pomarańczarnia sukcesywnie zdobywała coraz większą przewagę i po 40 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 92:47, który był najwyższą wygraną w tym sezonie poznańskiego zespołu. W ekipie gospodarza trudno było doszukiwać się mankamentów, dobra skuteczność za 2 i 3 punkty, czy zdecydowana przewaga na tablicach, której często nam brakuje. Oczywiście nie obyło się bez chwil dekoncentracji czy słabszej gry, ale to wpisane jest w każde spotkanie.

Wyróżnienia

W ekipie gości na pozytywną ocenę zasłużyła najbardziej doświadczona Agata Majka, która jednak bez wsparcia drużyny nie mogła wiele zdziałać. To właśnie tej zawodniczce przypadła tradycyjna już nagroda dla najlepszego gracza spotkania w ekipie gości. W zespole z Poznania, tym razem na upominek od firmy LOBO zasłużyła Patrycja Klatt zdobywając 15 punktów w ciągu niespełna 17 minut gry na boisku.

13-01-2018 17:00

Pomarańczarnia MUKS POZNAŃ - Olimpia Wodzisław Śląski 92:47
(24:6, 25:14, 26:13, 17:14)

Patrycja Klatt 15, Weronika Papiernik 13, Iwona Szarzyńska 13, Magdalena Pisera 10, Sylwia Siemienas 10, Weronika Woźniak 10, Paulina Pilichowska 7, Magdalena Ratajczak 6, Magdalena Kowalewska 5, Alicja Jóźwiak 2, Karolina Olszewska 1, Laura Dubaj

Miasto Poznań WSSBudowa obiektów przemysłowychDrukarki PoznańSpołem PoznańAgencja SimArtLOMSUsługi transportowe PoznańLobobbraunBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUrząd MarszałkowskiQuayPomarańczarnia Cafe