Podsumowanie 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek Starszych

21 stycznia 2018

Ubiegły weekend upłynął pod znakiem ćwierćfinałów U22K. W Poznaniu rywalizowały ze sobą trzy drużyny, dwie pierwsze przechodziły do kolejnego etapu rozgrywek.

MUKS Poznań – PTK TomiQ Pabianice 86:59

Piątkowe spotkanie zapowiadało się najbardziej emocjonująco. Naprzeciwko siebie stanęły PTK TomiQ Pabianice i gospodarz turnieju MUKS Poznań. Początek spotkania dla gospodyń okazał się dosyć problematyczny. Koszykarki z Pabianic szybko zdobyły kilka punktów przewagi, a niemoc poznanianek w ciągu pierwszych 10 minut zwiastowała zacięty mecz do ostatniego gwizdka. Po pierwszej części spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 16:20 dla koszykarek z Pabianic. Dalszy bieg meczu pokazał jednak, że podopieczne Macieja Brodzińskiego nie chcą zadowolić się drugim miejscem w turnieju. Szybko odrobione straty, a później systematycznie budowana przewaga, pozwoliły zespołowi z Poznania kontrolować wynik aż do końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowaną wygraną MUKS-u Poznań – 86:59.

Statystyki .pdf

PTK TomiQ Pabianice – KS WICHOŚ Jelenia Góra 89:36

Sobotni mecz nie zapowiadał wielkich emocji. Zespół Tomasza Pawlikowskiego przyjechał do Poznania w zaledwie 9 zawodniczek. Dodatkowo dwie z nich okazały się niezdolne do gry. Mimo tak krótkiej ławki zespół z Jeleniej Góry nie zrezygnował z gry w turnieju i podjął wyzwanie ze znacznie silniejszym zespołem z Pabianic. Podopieczne Sylwii Wlaźlak dominowały od pierwszej do ostatniej minuty. O tym jak jednostronne było to spotkanie świadczyć może fakt, że w trzeciej odsłonie zespołowi z Jeleniej Góry nie udało się zdobyć żadnego punktu. Ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 89:36 dla zespołu z Pabianic.

KS WICHOŚ Jelenia Góra – MUKS Poznań 41:75

Kibice, którzy byli obecni na spotkaniu w sobotę wiedzieli już, że niedzielne starcie również zapowiada się dosyć jednostronnie. Trener Maciej Brodziński postanowił wykorzystać charakter tego meczu jako szansę dla zawodniczek, które na co dzień nie mają wiele okazji do pokazania swoich umiejętności na poziomie rozgrywek U22. Tylko w pierwszej kwarcie dał kilka minut gry zawodniczkom z podstawowego składu, reszta należała do zmienniczek. Co ciekawe najwięcej punktów (19) zdobyła Wiktoria Strzelczyk, która nie wystąpiła w pierwszym spotkaniu turnieju. W starciu z Jelenią Górą zastąpiła wracającą do zdrowia Martę Wdowiuk, której trener postanowił dać wolne. Drugą wyróżniającą się zawodniczką była Alicja Jóźwiak, która mimo tego, że nie dysponuje wzrostem typowej środkowej zanotowała na swoim koncie 14 zbiórek i najlepszy eval w drużynie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 41:75 dla MUKS-u Poznań co oznacza awans poznanianek z pierwszego miejsce do kolejnej fazy rozgrywek U22k.

Podsumowanie

Do turnieju półfinałowego awansowały zespoły z Pabianic i Poznania. Organizatora oraz termin podamy w najbliższym czasie.