Dwie różne połowy poznańskiego Muksu

9 grudnia 2019

Niedzielne spotkanie w ramach 2 ligi kobiet, jaki Muksiary rozegrały z zespołem Lider Swarzędz, miało dwa oblicza. Do przerwy i po przerwie.

W pierwszej połowie podopiecznym trenera Krzysztofa Dobrowolskiego nie wychodziło nic. Chaos zarówno w obronie, jak i w ataku. Poznanianki w tej części spotkania zdobyły tylko 16 punktów, a z gry zaledwie 3. Liderki za to grały swoje i na przerwę schodziły z 31 punktową przewagą.

Reprymenda w szatni sprawiła, że zawodniczki z Poznania zmieniły swoją postawę i dzięki temu nawiązały wyrównaną walkę. Nie pozwoliło to co prawda na zniwelowanie strat, ale przynajmniej można było zobaczyć walkę na parkiecie.

Najwięcej punktów w ekipie MUKS-u zdobyły Natalia Byczyk (15) i Nicole Gryzińska (12). Obie zawodniczki zanotowały również dwucyfrowy eval.

Zmagania na parkietach drugoligowych są dla młodych Muksiar możliwością zbierania doświadczenia, co ma zaprocentować w rozgrywkach młodzieżowych.

08-12-2019 15:00

MUKS Poznań - UKS Lider Swarzędz 53:82
(11:31, 5:16, 17:16, 20:19)

Byczyk Natalia 15, Gryzińska Nicole 12 (2x3), Burzyńska Aleksandra 6, Giżyńska Karolina 5 (1x3), Laube Karolina 5, Michalik Julia 5 (1x3), Czermak Gabriela 2, Wieczorek Jagoda 2, Szymańska Natalia 1, Głowacka Marta 0, Ignerska Kornelia 0, Jóźwiak Kamila 0..