2LK: Kolejne mecze Muksiar

16 lutego 2020

Podopieczne trenera Krzysztofa Dobrowolskiego rozegrały w miniony weekend dwa spotkania.

Poznańskie derby

W piątek 14.02.2020 w lidze Juniorek doszło do rywalizacji pomiędzy MUKS Poznań, a Enea AZS Poznań. Muksiary niestety bardzo słabo weszły w mecz i pierwsze punkty zdobyły dopiero po 4 minutach gry. Akademiczki za to systematycznie punktowały i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Przewaga ta po 35 minutach wynosiła już 27 punktów. Gospodynie w końcu podjęły walkę. Poprawiły swoją skuteczność i zdołały wygrać dwie kolejne odsłony spotkania. Udało się odrobić kilka punktów, ale niestety to było za mało, by myśleć o zwycięstwie.

14-02-2020 13:00

MUKS Poznań - ENEA AZS Poznań 67:85
(16:30, 11:19, 24:23, 16:13)

Hantys Paulina 20 (2x3), Byczyk Natalia 12, Czermak Gabriela 9, Juskowiak Natalia 8, Burzyńska Aleksandra 7, Batura Nicola 4, Gryzińska Nicole 2, Laube Karolina 2 (7 zb), Szymańska Natalia 2, Wartecka Zofia 1, Jóźwiak Kamila 0, Owczarzak Olga,

Drugoligowe starcie

W niedzielę natomiast zespół rozegrał kolejne spotkanie 2LK, tym razem na wyjeździe. Gospodarzem spotkania był zespół MKS MOS Konin, który od samego początku meczu zaznaczył, że jest na swoim terenie i zamierza sprawić niespodziankę swoim kibicom. I tak też wyglądała pierwsza kwarta, w której koninianki stanowiły zdecydowanie skuteczniejszy zespół, a Muksiary, oprócz niecelnych koszy, dołożyły kilka niewymuszonych strat, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników. Pierwsze, słabe dziesięć minut gry zakończyło się wynikiem 31:15 dla miejscowych. Druga kwarta też nie należała do udanych i mimo bardziej wyrównanej gry poznanianki schodziły do szatni ze stratą 21 punktów. Przerwa w szatni MUKS-u i panująca w niej atmosfera miały na pewno bardzo duży wpływ na drugą część meczu. Obraz gry powoli zaczął się zmieniać, a zawodniczki z Poznania zaczęły gonić wynik zdecydowanie lepiej pracując na desce, asystując i poprawiając skuteczność. Taka postawa Muksiar wprowadziła lekką nerwowość w zespole z Konina, które straciły dwie zawodniczki z dyskwalifikującą liczbą przewinień. Trzecia i czwarta kwarta to te części meczu, w których lepsze były nasze zawodniczki, wygrywając kolejno 4 i 9 punktami. To jednak, podobnie jak w piątkowym meczu, za mało, żeby nasz zespół mógł się cieszyć zwycięstwem.
Double-double w tym spotkaniu uzyskała nasza środkowa Karolina Laube zdobywając 20 pkt i notując 10 zbiórek.
Fotorelacja Karol Głowacki

16-02-2020 15:00

MKS MOS Konin - MUKS Poznań 93:85
(31:15, 23:18, 21:25, 18:27)

Byczyk Natalia 22, Laube Karolina 20 (10 zb), Gryzińska Nicole 14 (4x3), Czermak Gabriela 10, Szymańska Natalia 10 (2x3), Hantys Paulina 5 (6 as, 5 prz), Wartecka Zofia 4, Głowacka Marta 0, Jóźwiak Kamila 0, Owczarzak Olga 0, Przybylska Zofia 0, Kołodziej Sandra DNP

Miasto Poznań WSSLOMSAgencja SimArtUrząd MarszałkowskiBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańLoboSpołem PoznańBudowa obiektów przemysłowychQuayPomarańczarnia CafeDrukarki Poznańbbraun