U18: Juniorki awansowały do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

9 marca 2019

Juniorki MUKS Poznań w sobotę 09.03.2019 zakończyły zmagania ligowe.

Decydujące starcie

Ostatni mecz ligowy z ENEA AZS II Poznań Muksiary musiały wygrać, by zakończyć ligę wojewódzką na fotelu wicelidera rozgrywek. Spotkanie rozpoczęło się od celnej trójki w wykonaniu naszego najlepszego strzelca Pauliny Hantys, która w 1 kwarcie zapisała na swoim koncie aż 15 oczek (z 29 zespołu). Z minuty na minutę podopieczne trenera Ulchurskiego powiększały swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła 25 punktów.

Najwięcej punktów w meczu zdobyły wspomniana wcześniej Paulina Hantys (21) i Natalia Byczyk (20). Po 8 piłek zebrały z tablic Karolina Laube i Natalia Byczyk. A 8 asyst rozdała nasza rozgrywająca Julia Michalik.

Cztery nasze zawodniczki zanotowały dwucyfrowy eval: Natalia Byczyk (+23), Karolina Laube (+19), Paulina Hantys (+16) i Justyna Różańska (+15)

09-03-2019 11:00

MUKS Poznań - Enea AZS II Poznań 89:64
(29:18, 25:20, 22:14, 13:12)

Hantys Paulina 21, Byczyk Natalia 20 (8 zb), Różańska Justyna 12 (8 zb), Laube Karolina 8, Wieczorek Jagoda 6, Gryzińska Nicole 5, Maslowska Marta 5, Michalik Julia 4, Owczarzak Olga 4, Wójcik Ada 3, Giżyńska Karolina 1, Kołodziej Sandra 0

Podsumowanie rozgrywek

Juniorki kończą rywalizację w Wielkopolsce na 2. miejscu z bilansem 10 zwycięstw (2 dodatkowe z zespołem grającym PK) i 4 porażek. Cieszy awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 22-24 marca 2019. Gdzie i z kim przyjdzie nam się zmierzyć dowiemy się po wtorkowym (12.03) losowaniu.

Warto wspomnieć o naszych liderkach w rozgrywkach ligowych (wartości średnie na mecz)