Kadetka B już po sezonie

25 maja 2018

Dwa ostatnie mecze naszych Kadetek B zakończyły się zwycięstwami!

Walka do końca przyniosła efekt

12 maja 2018 podopieczne Tomasza Semmlera na własnym parkiecie gościły drużynę UKS Basket Ostrów Wielkopolski. Nie był to mecz podobny do tego, który w pierwszej rundzie został rozegrany w Ostrowie. Przyjezdne stawiły się w składzie wzmocnionym rocznikiem starszym (2002).

Już od pierwszych minut widać było, że wzrost i doświadczenie starszych zawodniczek stanowiły problem dla naszych dziewczyn. Zdenerwowanie i brak koncentracji wprowadzały duży chaos, a to z kolei miało wpływ na wynik. Pierwsza nieznacznie przegrana kwarta (16:22) i druga z jeszcze większą przewagą przeciwnika (12:20) ustanowiły do przerwy wynik korzystny dla przyjezdnych i Muksiary powędrowały do szatni z z 11 pkt stratą.

W szatni Trener uspokoił emocje swoich zawodniczek i w kolejnych kwartach poznanianki zaczęły odrabiać straty. W trzeciej części meczu Muksiary pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko 7 pkt i tym samym doprowadziły do przewagi, którą utrzymały do końca meczu wygrywając również ostatnią odsłonę spotkania.

Na uwagę zasługuje fakt, że Muksiary w tym meczu, aż 11 razy celnie trafiały za 3 punkty.

Mecz zakończył się wynikiem 77:67 (19:22, 12:20, 20:7, 26:18) dla zawodniczek MUKS Poznań.

Wygrana na zakończenie sezonu

Kolejny mecz Muksiar, ostatni w tym sezonie, odbył się 20.05.2018, na boisku drużyny UKS Delfin Kłecko. Tu pojedynek toczył się bez większych niespodzianek. Już sama rozgrzewka pokazała brak skupienia w drużynie z Kłecka, co od pierwszych minut wykorzystały nasze zawodniczki. Jednak mimo tego, że przeciwniczki nie stanowiły zagrożenia, to momentami widać było, że podejście zawodniczek z Kłecka udzielało się Muksiarom. To generowało mniejszą skuteczność i straty.

Spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 33:87 (10:25, 10:24, 4:18, 9:20).

Zawodniczki Tomasza Semmlera zakończyły rozgrywki w wielkopolskiej lidze kadetek B w pierwszej trójce!

Miasto Poznań Bar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańLOMSSpołem PoznańUrząd MarszałkowskibbraunBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtWSSLoboPomarańczarnia CafeDrukarki PoznańQuay