Kadetki grały w Szczecinie

Kadetki grały w Szczecinie

4 marca 2019

3 marca kolejny, tym razem wyjazdowy, mecz rozegrały Kadetki A. Gospodarzem spotkania była drużyna EUROPA SYSTEMS MKS Kusy Szczecin.

Zapowiedź meczu, przygotowana przez zespół ze Szczecina, określała to spotkanie, jako pojedynek walki i przyjaźni i świadkami takiego właśnie widowiska mogli być życzliwie nastawieni do siebie kibice.

Oba zespoły mocne i silne, żaden nie chciał uznać wyższości przeciwnika. Pierwsze punkty meczu należały do MUKS-u, jednak jak się okazało w dalszej części meczu, nie była to zapowiedź wygranej.

Kwarta nr 1 to wyrównana walka kosz za kosz, natomiast kwarta druga to zdecydowana dominacja szczecinianek. Obraz tej części meczu nie pokazał umiejętności naszych zawodniczek, bardzo słaba obrona, słaba deska i trzy kosze z gry, przy udziale zaledwie dwóch punktujących w tej kwarcie zawodniczek, to zdecydowanie za mało jak na lidera tabeli. Do szatni MUKS schodził z wynikiem 39:25 dla gospodyń. Przerwa w meczu wpłynęła na zdecydowaną zmianę w postawie naszych zawodniczek, bo Muksiary ostro zabrały się do odrabiania strat. Trzecia kwarta to zdecydowane zwycięstwo poznanianek. W tej części spotkania mogliśmy oglądać więcej walczących i tym samym punktujących dziewczyn. Atmosfera z boiska udzieliła się nie tylko ławce, ale i naszym wspaniałym kibicom, którzy głośnym dopingiem mocno wspierali nasz zespół. Czwarta kwarta to pokaz walki obu drużyn, z której po bardzo wyrównanym starciu zwycięsko wyszła drużyna ze Szczecina. Mimo wygranej drugiej części meczu 29:40 spotkanie zakończyło się pomyślnie dla gospodyń.

Patrząc na wynik można powiedzieć, że niewiele zabrakło by wrócić do Poznania z tarczą. Jednak sam mecz pokazał dużo więcej braków. Niestety naszym podstawowym mankamentem było to, że do walki przystąpiła tylko część zespołu. Umiejętności i charakter oraz serce do walki o każdą piłkę to kolejne elementy, których zabrakło u dużej części drużyny. Szkoda, bo Kibice nie zawiedli i stawili się w pełnej gotowości by wspierać Muksiary, a nie dane im było oglądać drużynę, jaką znają z innych rywalizacji.

03-03-2019 13:00

EUROPA SYSTEMS MKS KUSY Szczecin - MUKS Poznań 68:65
(16:15, 23:10, 10:22, 19:18)

Oficjalne statystyki [.pdf]


Sponsorzy

Miasto Poznań Zielarnia Herbafloris Traugutta 28 60-101 Poznań Reklama na telebimach Agencja SimArtSaturn Fitness - Klub Fitness Poznań Malta i ChwiałkowskiegoBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańSpołem PoznańKawa PavinLobo
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2019