Kórniczanki najlepsze w Kłecku

27 września 2020

Dnia 27 września 2020 r. w niedzielę odbył się Turniej o Puchar Dyrektora ZSZP w Kłecku. Na turniej zaproszony został zespół MUKS Kórnik 2008/2009.

Z powodu paru kontuzji i wyjazdów rodzinnych trener Kamil Słowik miał do dyspozycji zaledwie 8 zawodniczek, a były to:

Zmagania meczowe

Kórniczanki miały do rozegrania dwa mecze: z DWÓJKĄ Rogoźno i DELFINEM Kłecko.

🏀 Pierwszy mecz zagrały z zespołem z Rogoźna, który chwilę wcześniej po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał gospodynie turnieju. Początek był mocny w wykonaniu naszych dziewczyn, niestety większość oddawanych rzutów nie potrafiła znaleźć drogi do kosza… pierwsza kwarta skończyła się 8:0 dla MUKS. Od tego momentu mecz się wyrównał. Na szczęście wypracowaną przewagę udało się utrzymać do samego końca.

🏀 W drugim meczu z gospodyniami miała miejsce podobna sytuacja, po 1 kwarcie MUKS prowadził 6:0 mimo wielu przestrzelonych rzutów. Gospodynie niesione wielkim dopingiem kibiców nie odpuszczały, w czwartej kwarcie odrobiły straty i na 2 minuty przed końcem meczu różnica na korzyść MUKSu wynosiła zaledwie 1 punkt. Ostatecznie kibiców uspokoiła Barbara Bruczyńska celnym rzutem za trzy punkty na 11 sekund przed końcowym gwizdkiem. Dzięki temu drugie turniejowe zwycięstwo stało się faktem.

Podsumowanie i nagrody indywidualne

MUKS Kórnik turniej zakończył na 1 miejscu (mimo krótkiej ławki rezerwowych). Dziewczyny umęczone, ale zadowolone 💪

Wyróżnienia w kórnickim zespole otrzymały:

Najlepszy Obrońca Zespołu – Maria Lester

Najlepszy Zawodnik Zespołu – Daria Melnyk

MVP turnieju – Barbara Bruczyńska

Trener Kamil Słowik dziękuje Delfinom za zaproszenie na turniej, dzięki czemu zespół zebrał cenne doświadczenie. A szczególne podziękowania kieruje do rodziców za zorganizowanie przejazdu i głośny doping!