U12: Srebro na turnieju w Nowym Tomyślu

13 października 2019

Autor: Grzegorz Dreszczyk

W dniach 11-12.10.2019 Młodziczki Młodsze MUKS Poznań wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2007 O PUCHAR BURMISTRZA NOWEGO TOMYŚLA.

W dwudniowej imprezie wzięło udział 5 zespołów, oprócz nas, Mistrzynie rozgrywek wojewódzkich z zeszłego sezonu:
* MUKS Bydgoszcz – mistrzynie Kujawsko–Pomorskiego,
* KSKK Koszalin – mistrzynie Zachodnio-Pomorskiego,
* MKS Grójec – mistrzynie Mazowsza,
* DREAM TEAM Nowy Tomyśl – mistrzynie Wielkopolski.

Reprezentacja MUKS Poznań

Sztab szkoleniowy: Trener Daniel Ciejka, Trener Kamil Słowik, Kierownik drużyny Grzegorz Dreszczyk

Skład: Bartkowska Antonia, Brodziak Alicja, Dreszczyk Maja, Held Oliwia, Kimmel Noelia, Klessa Lena, Ławniczak Patrycja, Mroczek Zuzanna, Płócienniczak Alina, Semmler Maja, Sielicka Hanna, Szymaniak Kinga, Wachowska Maja, Winkel Zuzanna, Ząbek Klaudia

Pierwsze śliwki robaczywki

Początek Turnieju, a my zaliczyliśmy falstart. Graliśmy bardzo ospale i niemrawo. Bardzo nie chcieliśmy wygrać tego meczu. Pomimo znacznego prowadzenia przez 3 kwarty (do przerwy nawet 25:15!), z minuty na minutę było coraz gorzej. Słaba indywidualna gra, brak pomysłu i bardzo dużo niecelnych rzutów (zarówno z gry 31%, jak i osobistych 47%), do tego 21 strat, spowodowały dojście nas przez rywalki i mecz zakończył się remisem 40:40. Dogrywka była straszna. 6 akcji, 4 straty i 2 niecelnie rzuty z dalekiego dystansu, czego normalnie nie robimy. Oddaliśmy ten mecz w prezencie i zaczęliśmy turniej od porażki.

Dream Team Nowy Tomyśl – MUKS Poznań 44:40

Zwycięstwo z MUKS Bydgoszcz

W drugim meczu przeciwniczkami były Mistrzynie Kujawsko-Pomorskiego. Nie było łatwo. Styl pozostawiał wiele do życzenia. Dziewczyny były jakby nieobecne, zamyślone. Sporo głupot, które o mało nie doprowadziły do kolejnej porażki. Bydgoszcz przyjechała osłabiona, a my dostosowaliśmy się niestety do ich gry. 15 strat, skuteczność 34%. Mieliśmy znów stałą 8-10 pkt przewagę, by ją roztrwonić w końcówce do 4 pkt. Na szczęście cel w postaci wygranej został osiągnięty.

MUKS Poznań – MUKS Bydgoszcz 42:38

Walka do ostatniej kropli potu

Drugi dzień turnieju i w końcu dziewczyny zagrały tak jak chcemy je oglądać. Szybka i agresywna gra w obronie. Pomoc i podwajanie, zamykanie do linii bocznych i upragnione przechwyty. To wszystko przełożyło się na punkty, a punkty dały nam upragnione zwycięstwo! Cieszy to, że dziewczyny widzą koleżanki na wolnych pozycjach i dzielą się piłką. Czasami tak były zaskoczone swobodą pod koszem, że aż z wrażenia nie trafiły spod samej obręczy 😉 Sporo chaosu, ale determinacja niesamowita. Ręce same składały się do oklasków. Skuteczność z gry nadal do poprawy 31%, osobiste tylko 20% i 18 strat. To elementy nad którymi trzeba wciąż ciężko pracować.

MUKS Poznań – KSKK Koszalin 33:26

Walka o medal

Na zakończenie turnieju Muksiary zanotowały najlepszy i najbardziej skuteczny występ. Od samego początku osiągnęły kilkunastopunktową przewagę, ale tym razem nie dały się dogonić. Grały na luzie, a pojedynek sprawił im wielką radość. Szybkie akcje, podania i zwieńczone punktami akcje. Skuteczność z gry 35%, osobiste 50%. Poznanianki osiągnęły przekonujące zwycięstwo, ostatecznie zdobywając srebrny medal?!!!

MUKS Poznań – MKS Grójec 53:29