Poznanianki zakończyły 1. ligowe zmagania

4 kwietnia 2019

W pierwszym spotkaniu niżej notowany po rundzie zasadniczej MUKS Poznań niespodziewanie wygrał na wyjeździe z Panattoni Europe Lider Pruszków 78:75. Zdeterminowane pruszkowianki w Poznaniu prowadziły przez całe spotkanie i nie pozwoliły się poznaniankom dogonić. Przegrana Muksiar 66:71 wyrównała bilans spotkań na 1:1 i potrzebny był trzeci decydujący mecz.

Decydujące starcie odbyło się w środę 03.04.2019 w pruszkowskiej hali Znicz. Od samego początku mocno zaczęły gospodynie, które po 5 minutach prowadziły już 18:8. Do tego kontuzji doznała rozgrywająca MUKS-u Weronika Papiernik. I Karolina Olszewska, która w ostatnim meczu doznała urazu nosa, zmuszona była grać niemal bez zmian. To niewątpliwie miało wpływ na obraz gry w pierwszej połowie meczu, w której nie wychodziło dosłownie nic. Do przerwy poznanianki zdobyły zaledwie 15 punktów przy 48 Liderek. Muksiary trochę bardziej skuteczne były w drugiej połowie meczu. Zremisowały 3 kwartę i wygrały ostatnią odsłonę spotkania.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem pruszkowianek i to one awansowały do półfinałów 1 ligi.

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego zakończyły sezon 2018/2019 na 6. miejscu w 1 lidze kobiet.