Walka o półfinał 1 ligi kobiet trwa

1 kwietnia 2019

Pierwszoligowa drużyna MUKS Poznań w ostatni dzień marca podejmowała u siebie zespół Panattoni Europe Lider Pruszków. Niedzielny rywal po rundzie zasadniczej zajmował drugie miejsce w grupie A, Natomiast w zmaganiach play-off gładko wyeliminował drużynę SKK Polonia Warszawa.

Drużyna trenera Macieja Brodzińskiego niespodziewanie wygrała pierwsze starcie w Pruszkowie i na własnym parkiecie mogła pokusić się o kolejną niespodziankę. Wiadomym jednak było, że łatwo nie będzie. Doświadczony zespół z Pruszkowa doskonale odrobił zadanie domowe i przeanalizował przyczyny porażki w 1 meczu. Przede wszystkim odcięty od piłek został nasz strzelec Patrycja Klatt. Do tego doszła przegrana tablica i nie najlepsza skuteczność, zwłaszcza w 1 połowie spotkania. W 3 kwarcie wynik na remisie, a 4 poznanianki wygrały, ale nie wystarczyło to do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym pruszkowianki w starciu z MUKS Poznań doprowadziły do remisu 1:1. Zatem potrzebny będzie jeszcze jeden mecz, który zadecyduje o awansie do kolejnej rundy.

Po meczu trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich zespołach. W ekipie gości nagrodzona została Monika Bieniek, a z MUKS Poznań – Weronika Woźniak. Upominki dla dziewczyn ufundował sklep internetowy lobo.pl.

31-03-2019 17:00

MUKS Poznań - Panattoni Europe Lider Pruszków 66:71
(17:20, 14:18, 15:17, 20:16)

Weronika Papiernik 19, Weronika Woźniak 19, Karolina Olszewska 8, Patrycja Klatt 7, Paulina Piichowska 7, Magdalena Kowalewska 4, Magdalena Ratajczak 2, Natalia Błaszczak

Miasto Poznań Bar Marco PoznańProton - Stroje sportowebbraunLoboQuayPomarańczarnia CafeLOMSDrukarki PoznańWSSUrząd MarszałkowskiUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychSpołem PoznańAgencja SimArt