• 2LK - 2020-02-26 18:00
    TS Ostrovia Os..
    MUKS Poznań
  • U13 - 2020-02-29 10:00
    MUKS Poznań
    Victoria Plewi..
  • KLKB - 2020-03-01 10:00
    UKS Lider Swar..
    MUKS Poznań
  • 2LK - 2020-03-01 13:00
    MUKS Poznań
    MKS Tęcza Les..
  • U12 - 2020-03-07 10:00
    MUKS Poznań
    UKS Dwójka Ro..
  • U18 - 2020-03-07 13:00
    MUKS Poznań
    MKS Kusy Szcze..
  • 2LK - 2020-03-08 17:00
    UKS Lider Swar..
    MUKS Poznań
  • U18 - 2020-03-11 17:00
    MKS Kusy Szcze..
    MUKS Poznań
  • U12 - 2020-03-14 10:00
    MUKS Poznań
    ENEA AZS Pozna..
  • U18 - 2020-03-14 18:00
    UKS Lider Swar..
    MUKS Poznań
  • prevnext
Juniorki Starsze wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski

Juniorki Starsze wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski

19 stycznia 2020

Emocje związane z walką o awans do finałów Mistrzostw Polski już za nami.

W miniony weekend w Poznaniu odbył się turniej półfinałowy w którym o 2 miejsca premiowane awansem do kolejnego etapu rozgrywek centralnych walczyły: gospodynie MUKS Poznań, TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska.

Przebieg turnieju

🏀 MUKS Poznań – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 100:68 (31:11, 28:16, 19:16, 22:25)

MVP spotkania – Magdalena Kowalewska (MUKS)

➡️ Poznań: Kowalewska 16, Zięmborska 15, Błaszczak 14, Łakoma 12, Byczyk 11, Pilichowska 8, Woźniak 6, Hantys 5, Giżyńska 4, Papiernik 4, Potraca 3, Michalik 2.
➡️ Ostrów Wlkp: Walczak 21, Marciniak H. 14, Grzegorowska 7, Parzeńska 6, Marciniak B. 5, Ster 5, Marciniak K. 4, Wołowicz 3, Woźniak 2, Izydorska 1.
 

🏀 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 65:57 (19:11, 13:23, 15:11, 18:12)

MVP spotkania – Syanne Mohamed (Politechnika)

➡️ Gdańsk: Mohamed 17, Kośla 13, Haponik 10, Niedźwiedzka 10, Gwizdała 9, Ławicka 2, Przyszlak 2, Adamczyk 1, Stawicka 1.
➡️ Sokołów Podl: Welenc 23, Szkop 18, Iwaniuk 7, Zdrodowska 6, Zając 3, Dec, Jastrzębska, Karpiszuk, Maślanka, Paczóska,
 

🏀 MUKS Poznań – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 74:60 (25:9, 15:12, 22:19, 12:20)

MVP spotkania – Weronika Papiernik (MUKS)

➡️ Poznań: Błaszczak 14, Zięmborska 14, Papiernik 13, Kowalewska 10, Woźniak 9, Łakoma 6, Pilichowska 4, Potraca 4, Hantys.
➡️ Gdańsk: Ławicka 12, Stawicka 10, Przyszlak 9, Gwizdała 8, Niedźwiedzka 8, Adamczyk 5, Haponik 4, Grzenkowicz 2, Mohamed 2, Korandji, Olęcka.
 

🏀 TS Ostrovia Ostrów Wlkp – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 22:111 (9:24, 4:27, 2:27, 7:33)

MVP spotkania – Dominika Paczóska (Sokołów S.A.)

➡️ Ostrów Wlkp: Marciniak K. 6, Walczak 6, Parzeńska 4, Marciniak H. 3, Ster 2, Wołowicz 1, Grzegorowska, Izydorska, Marciniak B., Woźniak.
➡️ Sokołów Podl: Paczóska 20, Karpiszuk 15, Jastrzębska 12, Maślanka 11, Szkop 10, Stefańska 9, Zając 9, Iwaniuk 8, Dec 6, Zdrodowska 6, Welenc 3, Jurczak 2.
 

🏀 MPKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski – MUKS Poznań 71:84 (16:29, 16:17, 16:26, 23:12)

MVP spotkania – Aleksandra Zięmborska (MUKS)

➡️ Sokołów Podl: Jastrzębska 20, Iwaniuk 14, Welenc 12, Paczóska 10, Szkop 8, Karpiszuk 5, Dec 2, Maślanka, Stefańska, Zając, Zdrodowska.
➡️ Poznań: Hantys 14, Woźniak 13, Zięmborska 12, Papiernik 11, Kowalewska 9, Łakoma 8, Pilichowska 6, Błaszczak 4, Potraca 4, Giżyńska 3, Byczyk, Michalik.
 

🏀 Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk – TS Ostrovia Ostrów Wlkp 89:47 (33:16, 8:15, 24:11, 24:5)

MVP spotkania – Marika Grzegorowska (Ostrovia)

➡️ Gdańsk: Przyszlak 16, Haponik 11, Stawicka 9, Adamczyk 8, Gwizdała 8, Korandji 8, Olęcka 8, Kośla 7, Ławicka 5, Mohamed 4, Grzenkowicz 3, Niedźwiedzka 2.
➡️ Ostrów Wlkp: Grzegorowska 14, Walczak 13, Marciniak B. 8, Ster 7, Marciniak K. 3, Parzeńska 2, Izydorska, Marciniak H., Wołowicz, Woźniak
 

Klasyfikacja końcowa

1. MUKS Poznań 6 pkt
2. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 5 pkt
3. MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 4 pkt
4. TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 3 pkt

Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych, który w dniach 5-9.02.2020 odbędzie się w Gdańsku wywalczyły drużyny MUKS Poznań i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska!

Wyróżnienia indywidualne

⛹️‍♀️ MVP turnieju została Weronika Papiernik (MUKS Poznań)

Statuetki dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych zespołach otrzymały:
⛹️‍♀️ Aleksandra Zięmborska (MUKS Poznań)
⛹️‍♀️ Maja Haponik (Politechnika Gdańsk)
⛹️‍♀️ Aleksandra Iwaniuk (MPKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski)
⛹️‍♀️ Maja Wołowicz (TS Ostrovia 2 Liga Kobiet /Juniorki)
 
Fot. Roger Gorączniak, Elżbieta Skowron, Wojciech Budzyk, Irek Pindral


Sponsorzy

Miasto Poznań LoboU Sąsiadów Pizzeria PoznańKawa PavinSwojskie Bistro PoznańAgencja SimArtBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańSpołem PoznańSaturn Fitness - Klub Fitness Poznań Malta i Chwiałkowskiego
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2020