• prevnext
1LK: Wysoka wygrana z Wisłą Kraków

19 grudnia 2020

W sobotę 19.12.2020 Muksiary we własnej hali podejmowały zespół Wisły CanPack Kraków, który w tym sezonie postawił na młodzież.

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego bardzo mocno weszły w mecz i pokazały swoje doświadczenie na pierwszoligowych parkietach, pozwalając młodym krakowiankom na zdobycie w pierwszej kwarcie zaledwie 2 punktów. Dzięki temu trener poznanianek mógł dowolnie rotować składem i ogrywać młodsze zawodniczki. MUKS Poznań z minuty na minutę systematycznie powiększał swoją przewagę i ostatecznie wysoko wygrał kolejne ligowe stracie.

Muksiary w tym meczu 13 razy trafiały za 3 punkty – aż sześciokrotnie uczyniła to „poznańska strzelba” Weronika Woźniak, a trzykrotnie Alicja Szloser. Na tablicach rządziła Eliza Łakoma, która zanotowała 10 zbiórek. Poznanianki grały na bardzo dobrej skuteczności z gry (niemal 48%) i dzięki temu można było zaliczyć 11 asyst prowadzącej grę kapitan naszego zespołu Weronice Papiernik, która zanotowała najwyższy eval w zespole (+24).

Tradycyjnie po meczu trenerzy wskazali najlepsze zawodniczki w swoich zespołach, które otrzymały upominki ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl. W zespole gości była to 18-letnia Aleksandra Jojczyk, a w zespole gospodyń Weronika Woźniak.

#poznanwspiera

19-12-2020 16:00

MUKS Poznań - Wisła CanPack Kraków 94:39
(23:2, 28:10, 18:14, 25:13)

Woźniak 19 (6x3), Szloser 15 (3x3), Zięmborska 14, Papiernik 9 (11 as, 5 prz), Ratajczak 8, Batura 7, Masłowska 7, Łakoma 5 (10 zb), Piotrowska 5, Juskowiak 3, Byczyk 2, Ignerska 0.