Pabianice pokonane

13 stycznia 2020

W 14 kolejce 1 Ligi Kobiet MUKS Poznań zmierzył się w rundzie rewanżowej z Grot TomiQ Pabianice. Pierwsze spotkanie przyniosło niemałe emocje. Przypomnijmy, że przez 35 minut prowadziły gospodynie, ale ostatnie 5 minut należało do poznanianek. Ostatecznie to one wygrały 1 punktem i przywiozły cenne zwycięstwo. Przed poznańską publicznością zapowiadał się zatem mecz walki.

Pierwsza i druga kwarta należały do podopiecznych trenera Macieja Brodzińskiego, które na przerwę schodziły z zapasem 13 punktów. Jeszcze na początku trzeciej odsłony przewaga wzrosła do punktów 16. Niestety w poznańskich szeregach coś się zacięło, co zaczęły wykorzystywać przyjezdne. Podopieczne trenerki Sylwii Wlaźlak odrabiały straty i na początku ostatniej kwarty doprowadziły do remisu. Na szczęście Muksiary włączyły 5 bieg, dzięki czemu błyskawicznie zaczęły ponownie budować przewagę. W końcówce trener dokonał hokejowej zmiany całej piątki. Cenne minuty dostały najmłodsze zawodniczki. Dziewczyny doskonale wykorzystały swój czas. W 3,5 minutowym fragmencie wygrały one z pabianiczankami 11:4. Dwukrotnie za 3 punkty trafiła Karolina Giżyńska(2001). Kolejną trójkę dorzuciła Magdalena Kowalewska. Wszystkie po asystach Julii Michalik (2001), która dorzuciła 2 punkty z linii rzutów osobistych.

Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyła Aleksandra Zięmborska (19) przy ponad 50% skuteczności. 8 asyst rozdała kapitan Muksiar – Weronika Papiernik. Dobrze zaprezentowała się również Natalia Błaszczak, która zdobyła 11 punktów.

Po meczu trenerzy wybrali wyróżniające się zawodniczki w swoich zespołach. Nagrody ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl otrzymały Natalia Błaszczak (MUKS Poznań) i Magdalena Grzalak (Grot TomiQ Pabianice).

12-01-2020 17:00

MUKS Poznań - Grot TomiQ Pabianice 86:60
(19:15, 21:12, 14:23, 32:10)

Aleksandra Zięmborska 19, Weronika Papiernik 15, Weronika Woźniak 13, Natalia Błaszczak 11, Karolina Giżyńska 6, Alicja Szloser 6, Eliza Łakoma 4, Magdalena Kowalewska 3, Kinga Potraca 3, Julia Michalik 2, Paulina Pilichowska 2, Magdalena Ratajczak 2

Zdjęcia: Roger Gorączniak, Karol Głowacki

Miasto Poznań QuayUrząd MarszałkowskiDrukarki PoznańProton - Stroje sportowePomarańczarnia CafeWSSBar Marco PoznańBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtLoboUsługi transportowe PoznańLOMSSpołem Poznańbbraun