Przegrana poznanianek po dobrym meczu

Przegrana poznanianek po dobrym meczu

10 listopada 2019

Sobotnie spotkanie z zespołem CTL Zagłębie Sosnowiec od samego początku zapowiadało duże emocje. Pierwsze minuty meczu należały zdecydowanie do faworyta z Sosnowca. Poznanianki nie potrafiły przebić się przez obronę rywalek. Zespół Gości prezentując zdecydowanie bardziej fizyczny styl gry przeważał pod każdym względem. Najlepiej sytuacje na parkiecie oddawał fakt, iż podopieczne Macieja Brodzińskiego w ciągu pierwszych 10 minut nie trafiły żadnego rzutu za 2 punkty. Wynik w pobliżu remisu zawdzięczały głównie celnym trójkom Weroniki Woźniak oraz Magdaleny Kowalewskiej.

Dobra druga kwarta

Druga odsłona meczu należała zdecydowanie do Gospodyń. Mimo mniejszego doświadczenia oraz słabszych warunków fizycznych poznanianki wolą walki oraz zaangażowaniem nie tylko odrobiły straty, ale zaczęły wychodzić na prowadzenie. Zespół z Sosnowca seryjnie pudłował i nie radził sobie ze świetnie dysponowaną w tym meczu Aleksandrą Zięmborską, która w ciągu drugich 10 minut zdobyła 13 punktów. Wsparcie ze strony koleżanek, w tym Magdaleny Ratajczak, która po 20 minutach mogła pochwalić się już 12 zbiórkami oraz wychowanki Pauliny Hantys, pozwalało utrzymywać niewielką przewagę. Tylko 3 celne trójki w końcówce pierwszej połowy uratowały zespół przyjezdnych przed dużą stratą. Nie bez znaczenia było również wsparcie ze strony kibiców, którzy nie rezygnowali z dopingu.

3 kwarta najsłabsza

Niestety sił poznaniankom nie starczyło już na drugą połowę. Dobrze dysponowany zespół z Sosnowca potrafił wykorzystać błędy w obronie oraz przewagę fizyczną, dzięki czemu systematycznie przechylał szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcowych minutach trener Maciej Brodziński widząc niemoc podstawowych zawodniczek postanowił dać szanse młodszym zawodniczkom. Te początkowo nie mogły się odnaleźć, ale w końcowej fazie potrafiły nawiązać walkę ze zdecydowanie lepszym w dniu dzisiejszym zespołem gości. Debiut na pierwszoligowych parkietach zaliczyła 18-letnia wychowanka MUKS-u Julia Michalik, która zdobyła swoje pierwsze punkty w tej klasie rozgrywkowej.

Podsumowanie

Zagrałyśmy bardzo dobry i myślę, że ciekawy dla oka kibica mecz. W pierwszej połowie pokazałyśmy, że pomimo mniejszego doświadczenia możemy postawić się takiemu zespołowi jak Sosnowiec. Niestety jednak w końcówce zabrakło nam trochę cierpliwości i wytrwałości. Mimo wszystko, myślę że pokazałyśmy, że umiemy zawalczyć o zwycięstwo z każdym, nawet silniejszym, przeciwnikiem. Mam nadzieję, że w Sosnowcu uda nam się zrobić niespodziankę – podsumowała spotkanie Aleksandra Zięmborska.

Mimo porażki, poznaniankom udało się utrzymać 2 miejsce w tabeli grupy B. Kolejny mecz u siebie już w niedzielę 24 listopada. MUKSiary podejmować będą zespół zaplecza ekstraklasy Enea AZS II Poznań, który dzięki minimalnej przewadze małych punktów MUKS-u, znajduje się tuż za nami w ligowej tabeli.

Wyróżnienia indywidualne

Zgodnie z tradycją po meczu trenerzy wskazali najlepsze zawodniczki w swoich zespołach. Zostały one indywidualnie nagrodzone przez sponsora – sklep internetowy lobo.pl. W ekipie z Poznania nikt nie wątpił, że tytuł powinien trafić do Aleksandry Zięmborskiej. W zespole gości wróżenie trafiło w ręce Martyny Jasiulewicz.

09-11-2019 15:00

MUKS Poznań - CTL Zagłębie Sosnowiec 72:86
(17:18, 22:19, 12:22, 21:27)

Aleksandra Zięmborska 28, Weronika Woźniak 12, Magdalena Kowalewska 11, Paulina Hantys 7, Magdalena Ratajczak 4, Weronika Papiernik 5, Marta Masłowska 3, Julia Michalik 2, Eliza Łakoma, Kinga Potraca, Karolina Giżyńska, Paulina Pilichowska

Oficjalne statystyki [.pdf]

 
Zdjęcia Karol Głowacki


Sponsorzy

Miasto Poznań Społem PoznańU Sąsiadów Pizzeria PoznańAgencja SimArtBar Marco PoznańSaturn Fitness - Klub Fitness Poznań Malta i ChwiałkowskiegoProton - Stroje sportoweSwojskie Bistro PoznańUsługi transportowe PoznańKawa PavinLobo
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253
NIP: 7781402888 REGON: 634384900

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2020