Zwycięstwo w Krakowie

9 stycznia 2020

Pierwszoligowy zespół trenera Macieja Brodzińskiego w środę 08.01.2020 rozegrał na wyjeździe rewanżowe spotkanie z Good Lood AZS PK Kraków.

Przez pierwsze 3 minuty trwała wymiana kosz za kosz, ale później to poznanianki przejęły inicjatywę. Dzięki temu wygrywają pierwszą odsłonę spotkania 26:17. W tej części gry wyróżniała się Aleksandra Zięmborska, która zdobyła 11 punktów. Druga kwarta bardziej wyrównana, ale wciąż ze wskazaniem na Muksiary. Do przerwy drużyna z Poznania wypracowuje sobie 12 punktową przewagę.

Po zmianie stron w szeregi przyjezdnych wdarło się rozkojarzenie, a przewaga powoli malała. Pod koniec 3 kwarty stopniała ona do 6 punktów. Na początku ostatniej części meczu ciężar gry wzięła na siebie kapitan drużyny Weronika Papiernik (to były dobre zawody w jej wykonaniu). Podziałało to mobilizująco na cały zespół, który w ciągu ostatnich 5 minut dzięki mocnej obronie pozwolił zdobyć gospodyniom zaledwie 2 punkty. Zwycięstwo przypieczętowała zdobyciem kosza, powracająca po kilku sezonach w AZS Poznań i GTK Arka Gdynia, wychowanka MUKS-u Alicja Szloser.

Najwięcej punktów dla Poznania zdobyła wspomniana wcześniej Weronika Papiernik (24) i dołożyła do tego 6 asyst. Najlepiej zbierająca w poznańskiej ekipie była Magdalena Ratajczak (8).

Muksiary zdobyły cenne 2 punkty i wciąż utrzymują się na fotelu wicelidera grupy B 1 ligi kobiet.

08-01-2020 18:00

GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków - MUKS Poznań 64:82
(17:26, 14:17, 21:15, 12:24)

Weronika Papiernik 24 (6 as), Aleksandra Zięmborska 13, Magdalena Kowalewska 12, Błaszczak Natalia 9, Weronika Woźniak 9, Paulina Pilichowska 6, Magdalena Ratajczak 4, Kinga Potraca 3, Alicja Szloser 2, Eliza Łakoma.

Miasto Poznań Drukarki PoznańUrząd MarszałkowskibbraunAgencja SimArtQuayProton - Stroje sportoweWSSLoboBudowa obiektów przemysłowychUsługi transportowe PoznańBar Marco PoznańSpołem PoznańPomarańczarnia CafeLOMS