Najwyższa wygrana w sezonie.

4 marca 2017

Sobotnie spotkanie, które było ostatnim w Poznaniu w rundzie zasadniczej zakończyło się najwyższym w tym sezonie zwycięstwem 94:62. Podopieczne Macieja Brodzińskiego podejmowały MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Mecz od początku toczył się pod dyktando poznanianek. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się dużą przewagą Pomarańczarni 31:11. Zawodniczki Gości ani na chwile nie zbliżyły się do Gospodyń.

Każdy dostał swoje 5 minut

Duża przewaga kolejny raz pozwoliła na ogrywanie się młodszych zawodniczek. Od połowy 3 kwarty na placu gry przeważały zawodniczki rezerwowe. Mimo drugiego składu trzecia kwarta również zakończył się na korzyść MUKS-u 24:15. W ostatniej odsłonie w szeregach zespołu z Poznania wkradł się chaos i było widać braki w doświadczeniu, dzięki czemu zespół z Jeleniej Góry mógł odrobić kilka punktów.

Play-OFF

W najbliższą niedzielę Poznanianki zmierzą się w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej na wyjeździe z MUKS CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY. Później czekają nas mecze fazy Play-OFF. Mecze tej fazy rozegrane zostaną przez 8 najlepszych drużyn w ramach grupy systemem do dwóch zwycięstw, w następujących parach: B1-B8, B2-B7, B3-B6, B4-B5.

Kolejny etap to ćwierćfinały, w których zwycięzcy I rundy grupy A zmierzą się ze zwycięzcami z grupy B.

Pierwszy mecz Play-OFF w Poznaniu już 19 marca 2017.

04-03-2017 17:00

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań - MKS MOS KARKONOSZE JELENIA GÓRA 94:62
(31:11, 17:10, 24:15, 22:26)

Patrycja Klatt 12, Karolina Olszewska 8, Żaneta Durak 16, Katarzyna Bednarczyk 4, Martyna Policha 2, Anita Szemraj 8, Iwona Szarzyńska 12, Barbara Miśkiewicz 10, Julia Perła 2, Paulina Pilichowska 10, Magdalena Kowalewska 10

Miasto Poznań LoboPomarańczarnia CafeQuayDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiAgencja SimArtSpołem PoznańProton - Stroje sportoweBar Marco PoznańBudowa obiektów przemysłowychbbraunUsługi transportowe PoznańLOMSWSS