Derby klubowe w lidze młodziczek młodszych dla Poznania

5 kwietnia 2018

Młodziczki Młodsze z Kórnika rozpoczęły II rundę zmagań ligowych meczem z koleżankami klubowymi z Poznania, które zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Niespodzianki nie było i zwycięstwo odniósł Poznań. Kórniczanki grały nierówno. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Muksiar z Poznania, ale w drugiej Muksiary z Kórnika poprawiły obronę i skuteczność w ataku i tę jedną kwartę wygrały 13:9. Wynik po pierwszej połowie wyniósł 23:15 na korzyść zawodniczek trenerki Aleksandry Semmler.

Niestety w drugiej połowie podopieczne trenerki Małgorzaty Dudki i trenera Kamila Słowika nie utrzymały już podobnego stylu, mimo dużego zaangażowania w obronę. Niezdecydowany atak, spóźnione podania, przy dobrej obronie poznanianek, doprowadziły do utraty wielu łatwych punktów z kontry. Gdyby kórniczanki mocniej wierzyły w swoje możliwości mecz byłby na pewno bardziej widowiskowy i bardziej wyrównany.

Za waleczność w obronie na wyróżnienie zasłużyły: Agata Tomczak (4 pkt) i Weronika Bladocha (3 pkt), a najwięcej punktów zdobyła kapitan Marysia Pyrzowska (7 pkt), jednak nie jest to poziom, do którego nas przyzwyczaiła.

Po stronie Poznania najlepiej punktujące to: Zosia Przybylska (10 pkt) i Bianka Napierała (9 pkt)

Mecz odbywał się pod czujnym okiem Zarządu klubu: p. Iwony Jabłońskiej, p. Kamila Kijanki oraz p. Renaty Klatt.

Fotorelacja Pani Natalia Pyrzowska (tutaj)

Muks Kórnik – Muks Poznań 24:53 (2:14, 13:9, 5:16; 4:14)

Kórnik: Pyrzowska 7, Grząślewicz 5, Tomczak 4, Bladocha 3, Kupczyk 3, Jakubczak 2, Kapusta, Kostka, Krzyżkowiak, Płosaj, Smolarkiewicz, Stańczewska, Szaroleta

Poznań: Przybylska 10, Napierała 9, Strączkowska 8, Jałocha 6, Kasztelan 6, Frąckowiak 4, Sitek 4, Kuffel 2, Owczarzak 2, Rucińska 2, Cabańska, Kamińska, Ratajczak

Miasto Poznań Usługi transportowe PoznańProton - Stroje sportowebbraunAgencja SimArtBudowa obiektów przemysłowychSpołem PoznańWSSPomarańczarnia CafeUrząd MarszałkowskiQuayLOMSBar Marco PoznańLoboDrukarki Poznań