Wyjazdowe zwycięstwo Kadetki B

20 marca 2017

W sobotę 18.03.2017 kadetki MUKS-u rozegrały wyjazdowy mecz rundy rewanżowej w Rawiczu z tamtejszym UKS Olimp.

Pierwsza kwarta została „przespana” przez Muksiary (13:13), w drugiej odsłonie meczu obraz gry niewiele się zmienił. Pomimo dobrych akcji w ofensywie, błędy i ospałość w obronie spowodowały, że zespół z Rawicza utrzymywał wynik na remisie (17:17) i na przerwę do szatni schodziliśmy z wynikiem remisowym.

Po zmianie stron oraz mobilizującej rozmowie w szatni dziewczyny bardzo aktywnie i z determinacją ruszyły do ataku, co sprzyjało wykreowaniu kilku bardzo ciekawych akcji ofensywnych. Mniejsza ilość błędów w obronie pozwoliła na 7-punktowe prowadzenie w meczu dla MUKS-u. Czwarta kwarta to popisowa gra koszykarek z Poznania. Agresywna i co najważniejsze solidna praca całego zespołu w obronie oraz skutecznie rozgrywane kontrataki pokazały prawdziwą moc MUKSu. I ta kwarta zakończyła się 10 punktowym prowadzeniem.

Gdyby taka postawa i chęci do gry były prezentowane przez cały team również w trzech pierwszych kwartach, wynik końcowy byłby zdecydowanie inny.

Trzy z naszych zawodniczek uzyskały DOUBLE-DOUBLE, a były to Natalia Byczyk (świętująca w tym dniu swoje urodziny): 22 punkkty i 10 zbiórek (EVAL 26), Karolina Laube 10 punktów i 10 zbiórek oraz rozgrywająca Ada Wójcik: 25 punktów, 10 asyst (EVAL 26).

UKS OLIMP Rawicz – MUKS Poznań 67:84 (13:13, 17:17, 18:25, 19:29)

Wójcik 25 (10 asyst), Byczyk 22 (10 zbiórek, 6 przechwytów, 3 bloki), Laube 10 (10 zbiórek), Haberko 7, Walkowiak 5, Kędziora 4, Kołodziej 4, Stachowska 4, Dłubała 2, Owczarzak 1, Grobelniak, Kaczmarczyk

Miasto Poznań Społem PoznańAgencja SimArtWSSBar Marco PoznańbbraunBudowa obiektów przemysłowychUrząd MarszałkowskiPomarańczarnia CafeUsługi transportowe PoznańLoboQuayDrukarki PoznańProton - Stroje sportoweLOMS