Porażka w derbach Kadetki B

26 maja 2017

W środę 24 maja rozegrany został zaległy mecz wielkopolskiej ligi kadetki B pomiędzy AZS Poznań i MUKS Poznań.

Pierwsza kwarta zapowiadała, że będzie to wyrównany mecz z dużą ilością pojedynków 1×1. Przegraliśmy ją co prawda 13:15, ale realizowaliśmy założony przez trenerów, Jacka Jóźwiaka i Iwonę Jabłońską, plan.
W drugiej kwarcie zaczęła się seria strat, która pozwoliła „odskoczyć” przeciwniczkom na 13 punktów.
Po przerwie obraz gry z naszej strony nie uległ zmianie i przy dużej liczbie, prostych i niczym niewymuszonych strat przeciwnik oddalił się o kolejne 10 punktów.
W czwartej kwarcie przeciwniczki grały już mocno zmienionym składem, co pozwoliło naszym kadetkom lekko zniwelować ich przewagę.

W całym meczu popełniliśmy niemal rekordową liczbę 42 strat (połowa przypadła na trio Natalia Byczyk, Adrianna Gasiuk, Ada Wójcik), przy słabej skuteczności strzeleckiej (31%). Należało zatem upatrywać szansy w ponawianych akcjach po zbiórkach w ataku. Tutaj niestety zabrakło determinacji, bo na około 50 szans na zebranie piłki w ataku (własne niecelne rzut z gry), zebraliśmy zaledwie 11, całkowicie oddając gospodyniom ich tablicę. To są główne przyczyny porażki.

Aż 5 naszych zawodniczek zanotowało ujemne wartości wskaźnika EVAL, a jedynie Paulina Hantys uzyskała dwucyfrową, dodatnią wartość tego wskaźnika.

AZS Poznań – MUKS Poznań 77:57 (15:13, 27:15, 16:6, 19:23)
Hantys 18 (1×3, 10 zbiórek, 4 przechwyty), Byczyk 13, Makowska 7, Giżyńska 6, Wójcik 4, Haberko 3, Jójka 2, Laube 2, Ślusarczyk 2, Gasiuk, Kołodziej, Walkowiak

Miasto Poznań LoboSpołem PoznańUrząd MarszałkowskiDrukarki PoznańUsługi transportowe PoznańBar Marco PoznańWSSLOMSbbraunPomarańczarnia CafeProton - Stroje sportoweAgencja SimArtQuayBudowa obiektów przemysłowych