1LK: Cenne zwycięstwo

9 listopada 2022

W środę 09.11.2022 na parkiecie w Poznaniu spotkały się dwie ekipy sąsiadujące ze sobą w tabeli grupy B – MUKS Poznań i Isands Wichoś Jelenia Góra.

Wynik otworzyła od celnego rzutu za 3 punkty Marta Dymała, ale to przyjezdne były górą po I kwarcie i wygrywały 21:17. Druga dziesięć minut należało jednak do podopiecznych trenera Macieja Brodzińskiego, które zagrały mocniej w obronie i szybciej w ataku oraz trafiły cztery rzuty zza łuku 6,75 cm. Dzięki temu na przerwę schodziły z wypracowaną 11 punktową przewagą. Po przerwie mecz był w zasadzie wyrównany, ale ze wskazaniem na Muksiary, które nieznacznie, ale jednak wygrały kolejne odsłony spotkania i mogły cieszyć się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku.

Double-double w tym meczu uzyskała, rozgrywająca kolejne dobre spotkanie, Marta Dymała, która zdobyła 21 punktów, rozdała 11 asyst i miała 7 przechwytów, co sprawiło, że zanotowała eval +33! Dwucyfrową zdobycz punktową dorzuciły również Aleksandra Burzyńska (16) i Nicola Batura (11). Tej drugiej zabrakło jednej zbiórki, by uzyskać double-double. Mimo, że przewaga wzrostu była po stronie jeleniogórzanek to gospodynie wygrały walkę na deskach, a najwięcej (w poznańskim zespole), bo 11 piłek, padło łupem Kornelii Sobańskiej.

Tradycyjnie po meczu trenerzy wyznaczyli najlepsze zawodniczki w swoich zespołach, które otrzymały upominki ufundowane przez LOBO.PL. Wyróżnione zostały Martyna Koc (Jelenia Góra) i Aleksandra Burzyńska (Poznań). Zawodniczki obu drużyn mogły również skosztować pysznych jabłek od naszego sponsora.

Dzięki wygranej MUKS Poznań utrzymuje się na 3. miejscu w tabeli grupy B.

09-11-2022 18:00

MUKS Poznań - Isands Wichoś Jelenia Góra 72:58
(17:21, 24:9, 18:16, 13:12)

Dymała 21 (2x3, 11 as, 7 prz), Burzyńska 16, Batura 11 (9 zb), Klatt 9 (3x3), Sobańska 6 (11 zb), Piotrowska 5, Szuba 3, Sitek 1, Błaszczak 0, Głowacka DNP, Kasztelan DNP, Przybylska DNP.

Miasto Poznań WSSBudowa obiektów przemysłowychBar Marco PoznańUrząd MarszałkowskiDrukarki PoznańAgencja SimArtbbraunLOMSProton - Stroje sportowePomarańczarnia CafeUsługi transportowe PoznańLoboQuaySpołem Poznań