1LK:  Co to był za mecz

1LK: Co to był za mecz

4 stycznia 2023

W środę 04.01.2023 ruszyła runda rewanżowa rozgrywek 1 ligi kobiet. Muksiary zmierzyły się na wyjeździe w derbowym pojedynku z lokalnym rywalem zespołem Lider Swarzędz. I jak na derby przystało było to bardzo emocjonujące widowisko.

Jedenaście razy zmieniało się prowadzenie i mieliśmy 8 remisów. W połowie 3 kwarty Liderki miały 12 punktową przewagę. Na szczęście w szeregach podopiecznych trenera Macieja Brodzińskiego nastąpił zryw, Muksiary zanotowały run 14:0 (w tym 4 celne trójki: Piotrowska x2, Klatt i Dymała) i czwarta kwarta zaczęła mecz na nowo, bowiem na tablicy wyników widniał remis po 46. Walka trwała do ostatnich sekund, ale zwycięsko (po raz drugi w tych rozgrywkach) z potyczki wyszły poznanianki.

Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowały Wiktoria Piotrowska (13), Aleksandra Burzyńska (12) i Patrycja Klatt (10). Aż 19 zbiórek zanotowała Nicola Batura, co niestety z uwagi na słabą skuteczność (2/15 z gry) nie przełożyło się na punkty. Na boisko wybiegło 9 zawodniczek MUKS-u i 8 z nich zapisało na swoim koncie zdobycze punktowe, a najwyższy eval uzyskała Wiktoria Piotrowska (+16).

Było to pierwsze zwycięstwo Muksiar w 2023 roku i zarazem pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

A kolejny mecz czeka nas już w sobotę 07.01.2023 (godz. 15:00) poznanianki podejmować będą niepokonaną dotąd Wisłę Kraków, czyli lidera tabeli grupy B.

04-01-2023 18:00

Lider Swarzędz - MUKS Poznań 55:56
(18:15, 16:15, 12:16, 9:10)

Piotrowska 13 (4x3), Burzyńska 12, Klatt 10 (2x3), Dymała 9, Batura 6 (19 zb), Błaszczak 2, Sitek 2, Sobańska 2, Winkel 0, Głowacka DNP, Kasztelan DNP, Szuba DNP.