1LK: Pierwsza przegrana na Chwiałce

26 marca 2022

Pierwszoligowa ekipa MUKS Poznań w sobotę 26.03.2022 rozpoczęła rundę play-off i podejmowała na własnym parkiecie 7. drużynę po rundzie zasadniczej Contimax MOSiR Bochnia.

Dwie pierwsze kwarty zakończyły się minimalną wygraną przyjezdnych, które na przerwę schodziły z 6 punktową przewagą. Po zmianie stron ciut lepiej radziły sobie poznanianki, które zniwelowały straty do 2 punktów, ale to było wszystko co mogły w regulaminowym czasie gry zrobić. Ostatecznie podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego przegrywają, a bochnianki w serii do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0.

Była to jednocześnie pierwsza w sezonie 2021/2022 przegrana gospodyń na własnym parkiecie.

Najwięcej punktów dla MUKS-u zdobyły Marta Masłowska (17) i Wiktoria Piotrowska (15). Double-double zanotowała kapitan zespołu z Poznania Weronika Papiernik (14 pkt, 10 asyst).

Po meczu trenerzy obu ekip wskazali najlepsze zawodniczki w swoich zespołach. Upominki ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl otrzymały Magdalena Szkop (Bochnia) i Marta Masłowska (MUKS)

Rewanżowe spotkanie już za tydzień 02.04.2022 w Bochni, a my wierzymy, że Muksiary wyrównają stan rywalizacji i na decydujące starcie wrócą do Poznania!

26-03-2022 16:00

MUKS Poznań - Contimax MOSiR Bochnia 72:74
(20:23, 17:20, 12:11, 23:20)

Masłowska 17, Piotrowska 15 (5x3), Papiernik 14 (10 as), Batura 8 (10 zb), Joks 8, Łakoma 7, Wartecka 3, Burzyńska 0, Sobańska 0, Szuba 0, Malchrowicz DNP, Szymańska DNP.

Miasto Poznań WSSLoboBudowa obiektów przemysłowychDrukarki PoznańLOMSProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańBar Marco PoznańAgencja SimArtPomarańczarnia CafeSpołem PoznańUrząd MarszałkowskiQuaybbraun