1LK: Zwycięstwo na inaugurację sezonu 2024/2025

10 października 2024

I się rozpoczęło. W sobotę 05.10.2024 pierwszoligowa ekipa MUKS Poznań meczem wyjazdowym z Wisłą CanPack Kraków zainaugurowała sezon 2024/2025.

Podopieczne trenera Michała Batorskiego, debiutującego na ławce trenerskiej w MUKS Poznań, pokazały, że nie będą dla nikogo łatwym przeciwnikiem. Choć w pierwszych 5 minutach meczu krakowianki wyszły na dwucyfrowe prowadzenie i przez większość czasu były na prowadzeniu, to konsekwentna gra poznanianek i rewelacyjna 3 kwarta pozwoliły na odniesienie cennego zwycięstwa.
Można powiedzieć, że kluczem do wygranej były celne rzuty za 3 punkty. Muksiary, aż 13 razy trafiły zza łuku i to z 40% skutecznością! W tym elemencie prym wiodły debiutująca w muksowych barwach Martyna Stępińska oraz Alicja Szloser – obie po 5 celnych trójek!
Alicja Szloser była też najwszechstronniejszą zawodniczką w naszej drużynie osiągając eval +26 (19 pkt, 8 zb, 4 asysty, 4 przechwyty). Double-double zanotowała, kolejna z debiutantek Dominika Puzio zdobywając 15 punktów i zbierając 13 piłek. Zresztą zbiórki (i to na obu tablicach) też były elementem w której zespół MUKS Poznań miał przewagę nad przeciwnikiem (43 zbiórki MUKS do 31 Wisły).

Trener Michał Batorski na gorąco po meczu: “Mecz z ciężkim rywalem na bardzo trudnym terenie. Źle weszliśmy w spotkanie, ale z minuty na minutę graliśmy coraz lepiej i już na koniec drugiej kwarty mieliśmy zespół Wisły w zasięgu. Trzecia kwarta to nasza fenomenalna gra, którą chciałbym oglądać przez całe mecze w naszym wykonaniu. Cieszy wygrana na inaugurację sezonu, ale już od poniedziałku przygotowujemy się do derbowego meczu ze Swarzędzem”

05-09-2024 13:00

Wisłą CanPack Kraków - MUKS Poznań 62:65
(19:11, 18:22, 8:23, 17:9)

Stępińska 19 (5x3), Szloser 19 (5x3, eval +26), Puzio 15 (13 zb), Dymała 10 (9 as), Łakoma 2, Bajus 0, Bruczyńska 0, Burzyńska 0, Lisiecka DNP, Zielińska 0.

Oficjalne statystyki [.pdf]

Teraz czas na derbowe starcie, a jak wiadomo derby rządzą się swoimi zasadami, zatem na pewno emocji nie zabraknie!

Serdecznie zapraszamy w środę 16.10.2024 o godz. 18:00 do hali B przy ul. Spychalskiego 36!!!

Miasto Poznań Hotel Zielony PoznańBar Marco PoznańLOMSUsługi transportowe PoznańProton - Stroje sportoweWSSUrząd MarszałkowskiSpołem PoznańDrukarki PoznańAgencja SimArtQuayAndersia Hotel w centrum PoznaniaBudowa obiektów przemysłowychPomarańczarnia Cafe