1LK: Zwycięstwo na inaugurację sezonu

2 października 2021

W sobotę 02.10.2021 meczem z Wisłą CanPack Kraków pierwszoligowe koszykarki MUKS Poznań zainagurowały sezon 2021-2022.

Początek meczu był bardzo obiecujący. Poznanianki zaczęły od prowadzenia 8-0. Jednak dzięki 4 celnym rzutom za 3 pkt Wiślaczek w pierwszej połowie przyjezdne wciąż trzymały kontakt. Po zmianie stron Muksiary wyregulowały celownik i tym razem one zaliczyły 5 celnych rzutów zza łuku. Z minuty na minutę powiększały przewagę, która na 3 minuty do końca spotkania wynosiła nawet 21 punktów.

Ostatecznie podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego wygrywają 67:49. Na parkiecie pokazała się cała 10 wpisana do protokołu meczowego. Najwięcej 18 punktów zdobyła dla Muksiar kapitan zespołu Weronika Papiernik, której zabrakło 1 asysty, by ustrzelić double-double. Bardzo dobrze zaprezentowała się, wracająca po kontuzji, Patrycja Klatt, która zdobyła 10 punktów (dwukrotnie trafiając za 3) oraz zanotowała 4 przechwyty i 5 zbiórek.

Tradycyjnie po meczu trenerzy wskazali najlepsze zawodniczki w swoich zespołach. Upominki od muksowego sponsora sklepu internetowego lobo.pl otrzymały, wspomniana już Weronika Papiernik oraz krakowianka Martyna Stasiuk.

To spotkanie drużyna zadedykowała kontuzjowanej Natalii Juskowiak, która w piątek przeszła operację kolana!!!