1LK: Wygrana z Gorzowem

14 listopada 2021

Pierwszoligowa ekipa trenera Macieja Brodzińskiego, po ostatniej przegranej w Krakowie, do meczu przed własną publicznością przystępowała z planem powrotu na zwycięską ścieżkę.

Ciężkie to było spotkanie. Pierwsza kwarta na remisie (20:20), po drugiej 1 punktowe prowadzenie Muksiar (29:28) i dopiero po przerwie poznanianki zdołały odjechać ekipie Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski na 14 punktów. Gorzowianki walczyły cały czas, a wygrywając ostatnią odsłonę spotkania zdołały zmniejszyć stratę do 7 punktów. Na szczęście na więcej nie starczyło czasu i to zawodniczki z Poznania cieszyły się z kolejnego zwycięstwa.

Najlepiej punktującymi w naszym zespole były Weronika Papiernik (18) i Eliza Łakoma (17). Najwięcej zbiórek na koncie Marty Masłowskiej (9), a asyst tradycyjnie najwięcej miała Weronika Papiernik. I to właśnie ona oraz Julita Michniewicz z Gorzowa Wlkp zostały wskazane przez trenerów jako najlepsze zawodniczki w swoich zespołach i otrzymały upominki ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl!

W przerwie meczu odbyła się bardzo miła uroczystość! Z okazji 100-lecia Wielkopolskiej Koszykówki medale za zasługi z rąk Prezesa Wielkopolskiego Związku Koszykówki Pana Łukasza Zarzyckiego i Radnej Miasta Poznania Pani Lidii Dudziak otrzymały osoby związane z naszym klubem: wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Ewa Andrzejewska, założyciele MUKS-u Iwona (obecna prezes) i Andrzej (pierwszy prezes) Jabłońscy oraz Maciej Różański, Zarząd MUKS Poznań Karolina Michalik, Maciej Brodziński i Kamil Kijanka, sponsorzy naszego klubu Zbigniew Przybylski (Quay), Przemysław Jarno (Pomarańczarnia), Ryszard Włodarczyk (PSB LOBO.PL), Maciej Waliszak (AGMA Transport), działacze Jerzy Dysma i Rafał Konowski, trenerzy Aleksandra Semmler i Krzysztof Dobrowolski oraz wieloletni muksowy spiker Zbigniew Pietrzak.

14-11-2021 17:00

MUKS Poznań - AZS AJP Gorzów Wlkp 57:50
(20:20, 9:8, 21:11, 7:11)

Papiernik 18, Łakoma 17, Klatt 10, Batura 4, Burzyńska 3, Piotrowska 3, Masłowska 2, Malchrowicz 0, Sobańska 0, Wartecka 0, Przybylska DNP