1LK: Kolejna wygrana Muksiar

4 grudnia 2022

9 zwycięstwo zanotowały w tym sezonie podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego, które w niedzielę 04.12.2022 wygrały wyjazdowe spotkanie z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie.

W pierwszej kwarcie przeważały Muksiary, co przełożyło się na wynik na tablicy. Ale Maximuski nie odpuszczały i w połowie drugiej kwarty wyszły nawet na prowadzenie, jednak przyjezdne odparły ten atak i na przerwę schodziły wygrywając 5 punktami. Po zmianie stron walka trwała nadal i poznanianki dopiero w końcówce trzeciej kwarty powiększyły nieco przewagę, co okazało się, przy wyrównanej ostatniej odsłonie spotkania, wystarczające, by móc cieszyć się z kolejnej wygranej.

Mecz nie był łatwy, ale zespół z Poznania pokazał charakter – zagrał na dobrej niemal 53% skuteczności i przeważał na zbiórkach (44-32).

Na boisku w Kątach Wrocławskich miały okazję zaprezentować się wszystkie Muksiary. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowało pięć z nich – Marta Dymała (18), Nicola Batura (17), Ola Burzyńska (14), Wika Piotrowska (14), która cztery razy trafiła za 3 i Natalia Błaszczak (12). Najwięcej piłek zebrała Nicola Batura (12), która zanotowała 4 w tym sezonie double-double, najlepszą asystentką była w tym meczu Aleksandra Burzyńska (6), która zapisała na swoim koncie również 5 przechwytów, o jeden mniej niż Marta Dymała, która miała ich 6.

Kolejne ligowe spotkanie w niedzielę 11.12.2022 o godz. 16:00, a przeciwnikiem będzie CONTIMAX MOSiR Bochnia – zespół, który znajduje się bezpośrednio za MUKS-em w tabeli ligowej grupy B.