1LK: MUKS lepszy w derbach

16 października 2022

W niedzielę 16.10.2022 pierwszoligowa ekipa MUKS Poznań podejmowała na własnym parkiecie zespół Enea AZS II Poznań.

Zawodniczki MUKS-u na prezentację wyprowadzone zostały przez najmłodsze adeptki koszykówki – uczennice Szkoły Podstawowej nr 59 na Minikowie trenujące w ramach Poznańskich Centrów Koszykówki finansowanych przez Miasto Poznań. Muksiary okazały również wsparcie Elizie Łakomej, która doznała kontuzji w okresie przygotowawczym i w minionym tygodniu przeszła operację kolana.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły Akademiczki, które zanotowały run 7:0 i w połowie 1 kwarty prowadziły już 14 punktami. Wejście kapitan Patrycji Klatt i jej 5 punktów z rzędu poderwały Muksiary do walki i straty zostały nieznacznie odrobione, ale pierwsze 10 minut zakończyło się zwycięstwem Enei. Druga kwarta została co prawda wygrana przez podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego, ale wciąż wygrywały lokalne rywalki.
Na prowadzenie gospodynie wyszły dopiero po przerwie po celnych trójakch Aleksandry Burzyńskiej oraz Marty Dymały i mozolnie budowały przewagę. Ostatecznie wygrywa MUKS Poznań, ale zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Przypomnijmy, że Muksiary grają bez dwóch podstawowych zawodniczek – wspomnianej wcześniej Elizy Łakomej oraz Wiktorii Piotrowskiej leczącej kontuzję kostki.

Dwie nasze zawodniczki zanotowały double-double – Nicola Batura 28 pkt (9/11 z gry) i 13 zbiórek wykręcając niesamowity eval +42 oraz Marta Dymała 11 pkt i 10 asyst. Dwucyfrowe zdobycze punktowe uzyskały również Aleksandra Burzyńska 14 pkt i Natalia Błaszczak 13 pkt. Debiut na pierwszoligowych parkietach zaliczyła w dzisiejszych derbach Juniorka Zuzanna Winkel, która spędziła na parkiecie 24 minuty i zdobyła 4 punkty.

Po meczu tradycyjnie już wręczone zostały upominki, ufundowane przez LOBO.PL, dla zawodniczek wyróżnionych przez trenerów każdego z zespołów. Trafiły one w ręce Julii Koryzny (AZS) i Marty Dymały (MUKS).

16-10-2022 16:00

MUKS Poznań - Enea AZS II Poznań 85:78
(20:28, 21:18, 23:14, 21:18)

Batura 28 (13 zb), Burzyńska 14 (2x3), Błaszczak 13 (7 as), Dymała 11 (2x3, 5 zb, 10 as, 5 prz), Sobańska 9 (6 ab), KLatt 6, Winkel 4, Kasztelan 0, Sitek, Szuba 0, Głowacka DNP, Przybylska DNP.

Miasto Poznań Agencja SimArtWSSSpołem PoznańQuayLoboBar Marco PoznańbbraunDrukarki PoznańLOMSProton - Stroje sportowePomarańczarnia CafeUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychUrząd Marszałkowski