1LK:  Ruszyły po przerwie

1LK: Ruszyły po przerwie

19 listopada 2022

W sobotę 19.11.2022 pierwszoligowa drużyna MUKS Poznań podejmowała przed własną publicznością młody zespół Ślęzy Wrocław.

Pierwsze punkty w meczu zdobyły poznanianki, ale przyjezdne dzielnie walczyły i to one schodziły na przerwę mając przewagę punktową. Po zmianie stron Muksiary w końcu zagrały tak jak powinny – mocno w obronie i szybko w ataku. To przełożyło się ostatecznie na zdecydowaną wygraną podopiecznych trenera Macieja Brodzińskiego oraz na umożliwienie złapania boiskowych minut wszystkim zawodniczkom wpisanym do składu meczowego.

A nasza drużyna tym razem zagrzewana była do walki szczególnym dopingiem uczennic Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu, które zgłębiają tajniki koszykówki pod okiem trenera Mateusza Dwornika.

Double-double uzyskała Nicola Batura zdobywając 20 punktów, 14 zbiórek i 4 bloki. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowały również Wiktoria Piotrowska i Marta Dymała.

Po meczu Prezes MUKS Poznań Iwona Jabłońska i Dyrektor Klubu Renata Klatt wręczyły upominki, ufundowane przez LOBO.PL, zawodniczkom wyróżnionym przez trenerów obu drużyn. Otrzymały je Aleksandra Mielnicka (Ślęza Wrocław) i Nicola Batura (MUKS).

19-11-2022 16:00

MUKS Poznań - PZU Ślęza II MOS Wrocław 77:42
(15:14, 8:12, 24:9, 30:7)

Batura 20 (14 zb, 4 bl), Piotrowska 12 (2x3), Dymała 11, Sobańska 9, Burzyńska 8, Szuba 8 (5 as), Błaszczak 3, Kasztelan 3, Przybylska 3, Klatt 0, Sitek 0, Winkel 0.

Miasto Poznań Drukarki PoznańUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychUrząd MarszałkowskiAgencja SimArtQuaybbraunPomarańczarnia CafeSpołem PoznańWSSLOMSLoboProton - Stroje sportoweBar Marco Poznań