1LK: Wiślaczki za silne

8 października 2022

W sobotę 08.10.2022 zawodniczki MUKS Poznań w wyjazdowym meczu zmierzyły się z Wisłą CanPack Kraków.

Niestety nie udało się sprawić niespodzianki i pokonać Wiślaczki. Już w 4 minucie spotkania kontuzji doznała Wiktoria Piotrowska (jedna z podstawowych zawodniczek trenera Macieja Brodzińskiego) i wąska rotacja jeszcze bardziej się zawęziła. A przypomnijmy, że poznanianki od pierwszego ligowego spotkania muszą sobie radzić bez kontuzjowanej w okresie przygotowawczym środkowej Elizy Łakomej. Ale mimo to do przerwy Muksiary grały w zasadzie na remisie. Po przerwie (zwłaszcza w 3 kwarcie) zawiodła skuteczność, co skrzętnie wykorzystały gospodynie i ostatecznie wygrały spotkanie.

Najwięcej punktów dla ekipy z Poznania zdobyła Marta Dymała 14 pkt, a dwucyfrową zdobycz punktową zanotowała również Aleksandra Burzyńska, która uzbierała punktów 12. Warto wspomnieć także o 18 zbiórkach Nicoli Batury!

Kolejny mecz MUKS Poznań zagra u siebie 16.10.2022 i powalczy z drużyną rezerw Enea AZS Politechnika Poznań.

08-10-2022 14:30

Wisła Can Pack Kraków - MUKS Poznań 59:45
(17:10, 9:15, 14:6, 19:14)

Dymała 14 (3x3, 7 zb), Burzyńska 12 (2x3), Batura 8 (18 zb), Szuba 5, Błaszczak 4, Sobańska 2 (5 zb), Głowacka 0, Klatt 0, Piotrowska 0, Sitek 0.